Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Budżet obywatelski – projekty do realizacji


W związku z zakończeniem procesu wyboru projektów do realizacji w 2015 roku w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika zapraszamy do zapoznania się z wykazem wybranych w poszczególnych dzielnicach przedsięwzięć.Łącznie wpłynęło 59 wniosków, z czego 44 projekty uzyskały pozytywną ocenę formalną. Więcej o zasadach budżetu obywatelskiego w Rybniku tutaj  

 

Przedsięwzięcia, jakie w 2015 roku będą realizowane w poszczególnych dzielnicach Rybnika:

 

 • Boguszowice Osiedle
  Projekt o wartości 140 000 zł: Strefa gier aktywnych – udostępnienie przedszkolnego placu zabaw dla ogółu mieszkańców dzielnicy.
  Celem projektu jest zapobieganie dewastacji przedszkolnego placu zabaw w dzielnicy Boguszowice Osiedle (teren Przedszkola nr 39) i jego udostępnienie poza godzinami pracy przedszkola. W ramach projektu planowane jest: wykonanie furtki przy bramie wjazdowej, wymiana zniszczonych nawierzchni utwardzonych na kostkę brukową, zainstalowanie ławek oraz monitoringu wokół przedszkola  

 • Boguszowice Stare   
  Projekt o wartości 90 000 zł: Zagospodarowanie terenu przy ul. Braci Nalazków
  Celem projektu jest realizacja siłowni na wolnym powietrzu w celu stworzenia warunków do czynnej rekreacji.

 • Chwałęcice   
  Projekt o wartości 40 000 zł: Powiększenie parkingu o dodatkowe miejsca postojowe przed cmentarzem Projekt zakłada utwardzenie terenu i utworzenie 8-9 dodatkowych miejsc postojowych przy cmentarzu.
 • Chwałowice   
  Projekt o wartości 90 000 zł: Plac zabaw + siłownia outdoor (3 urządzenia)
  Projekt polega na wykonaniu placu zabaw dla dzieci wraz z 3 urządzeniami siłowni zewnętrznej dla dzieci i mieszkańców Chwałowic zamieszkujących tzw. Królewiok – ul. Zwycięstwa.   

 • Golejów   
  Projekt o wartości 38 843 zł: Miejsce radosnej zabawy
  Projekt zakłada realizację placu zabaw dla dzieci przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 poprzez montaż zjeżdżalni, karuzeli, piaskownicy oraz związane z tym wykonanie niezbędnych robót przygotowawczych.
 • Gotartowice   
  Projekt o wartości 70 000 zł: Budowa tarasu widokowego z zadaszeniem
  Projekt zakłada budowę zadaszonego tarasu widokowego na boisku w celu zapewnienia schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dla kibiców
 • Grabownia   
  Projekt o wartości  39 942,77 zł: Modernizacja pomieszczeń w budynku miejskim przy ul. Poloczka 76C gdzie mieści się siedziba Rady Dzielnicy, OSP, Klub Seniora
  Celem projektu jest poprawa warunków miejsca spotkań integracyjnych mieszkańców Grabowni oraz członków Klubu Seniora, Rady dzielnicy, OSP i Klubu Sportowego poprzez remont i modernizację następujących pomieszczeń: sala, świetlica i aneks kuchenny - wymiana instalacji elektrycznej, wok.-kan., kafelkowanie ścian i podłogi, malowanie, częściowa wymiana drzwi, położenie nowej wykładziny, doposażenie w stoły i krzesła.   

 • Kamień  
  Projekt o wartości 70 000 zł: Jak Cię widzą tak Cię piszą - tworzenie nowego wizerunku dzielnicy Kamień
  Projekt obejmuje renowację, odbudowę brakujących fragmentów, czyszczenie i konserwację granitowych murków wzdłuż parkingu pomiędzy ul. Robotniczą i ul. Hotelową, zagospodarowanie pasa zieleni oraz wykonanie i zabudowę rzeźby siedzącego na kamieniu rybaka łowiącego ryby.

 • Kłokocin   
  Projekt o wartości 39 241,24 zł: Plac zabaw dla dzielnicy
  Celem projektu jest zintegrowanie dzieci i młodzieży z dzielnicy Kłokocin poprzez rozbudowę placu zabaw przy ul. Poligonowej - zakup i montaż 3 dodatkowych urządzeń zabawowych

 • Ligota-Ligocka Kuźnia   
  Projekt o wartości 70 000 zł: Boisko do piłki siatkowej plażowej oraz siłownia zewnętrzna
  Celem projektu jest zwiększenie bazy sportowo-rekreacyjnej w Ligockiej Kuźni poprzez budowę boiska do piłki plażowej i jego ogrodzenia. Ponadto, projekt przewiduje zainstalowanie 2 słupów i lamp oświetleniowych oraz zakup 5 urządzeń siłowni zewnętrznej.

 • Maroko-Nowiny   
  Projekt o wartości  200 000 zł: Sport i rekreacja
  Celem projektu jest budowa siłowni na wolnym powietrzu, ścieżek dla rolkarzy w okolicach ul. Góreckiego, instalację 2-3 lamp oświetlających, zakup koszy na śmieci i ławeczek oraz przygotowanie terenu pod plac zabaw w obrębie ul. Zgrzebnioka i Cierpioła, zakup urządzeń zabawowych wraz z ogrodzeniem terenu.

 • Meksyk
  Projekt o wartości 39 852 zł: Street workout dla wszystkich
  Celem projektu jest rozbudowa przestrzeni rekreacyjnej dla rybnickiej młodzieży trenującej street workout w Parku Kozie Góry.

 • Niedobczyce   
  Projekt o wartości  139 999,83zł: Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 21
  Celem projektu jest zakup i montaż urządzeń zabawowych dla placu zabaw oraz  trzech urządzeń siłowych. Plac będzie dostępny zarówno dla dzieci szkolnych jak i dla mieszkańców dzielnicy. 

 • Niewiadom    
  Projekt o wartości  69 940,47 zł: Plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką
  Projekt ma na celu realizację na terenie dzielnicy ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej - Gimnazjum nr 12, ul. Sportowa.  
   
 • Ochojec   
  Projekt o wartości 39 975 zł: Budowa siłowni na wolnym powietrzu oraz doposażenie placu zabaw
  Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Ochojca poprzez zakup i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej oraz małych urządzeń zabawowych dla dzieci (na działce przy ul. Cystersów) oraz zakup i montaż nowych bramek na boisku przy placu zabaw przy ul. Milenijnej.

 • Orzepowice   
  Projekt o wartości  70 000 zł: Plac zabaw dla nastolatków
  Celem projektu jest stworzenie placu zabaw dla młodzieży (dzieci pow. 10 roku życia) poprzez zakup i montaż atestowanych urządzeń rekreacyjnych - działka przy ul.Borki 37D.  

 • Paruszowiec-Piaski   
  Projekt o wartości  66 600 zł: Ciąg pieszo-rowerowy (utwardzenie nawierzchni umożliwiające jazdę na rolkach)
  Projekt (przewidziany do realizacji w ciągu dwóch lat) zakłada realizację 300 m toru o szer. 3 m dla rolkarzy i wrotkarzy na terenie błoni.

 • Popielów   
  Projekt o wartości 10 000 zł: Majówka 2015
  Celem projektu jest zintegrowanie mieszkańców dzielnicy poprzez organizację cyklu gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami, zawodów sportowych, występy zespołów muzycznych i tanecznych)  
   
  Projekt o wartości 8 800: Dożynki Rybnik-Popielów 2015
  Celem projektu jest zorganizowanie dożynek – dekoracja kościoła, korowód, poczęstunek dla uczestników.

 • Radziejów  
  Projekt o wartości 39 852 zł: Siłownia na powietrzu
  Projekt przewiduje montaż urządzeń siłowych, 2 ławeczek i kosza na śmieci na działce przy ul. Okulickiego w pobliżu boiska

 • Rybnicka Kuźnia   
  Projekt o wartości 70 000 zł: Siłownia na wolnym powietrzu oraz Skate Park
  Projekt ma na celu budowę Skate Parku oraz rozbudowę istniejącej siłowni na wolnym powietrzu przy ul. Podmiejskiej/Maksymiliana.

 • Rybnik Północ   
  Projekt o wartości  90 000 zł: Droga z betonitów - łącznik ul. Szczygłów z ul. Janiego
  Projekt ma na celu wykonanie dokumentacji technicznej i realizację drogi z betonitów w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z przejazdu pomiędzy ul. Szczygłów i Janiego.
 • Smolna   
  Projekt o wartości 90 000 zł: Dla zdrowia dla ducha – place do gier i zabaw. Boisko do piłki siatkowej, plac zabaw dla malucha
  Projekt zakłada uzupełnienie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy SP 2 i SP 34 poprzez wybudowanie przy SP 34 boiska do piłki siatkowej i małego placu zabaw przy SP2 dla uczniów kl. I-III.
 • Stodoły   
  Projekt o wartości 40 000 zł: Wyposażenie sali spotkań mieszkańców dzielnicy
  Projekt przewiduje zakup systemu nagłośnienia do sali remizy OSP oraz wyposażenia zaplecza kuchennego: sprzęt AGD, zastawa stołowa.
 • Śródmieście   
  Projekt o wartości 83 313,54 zł: Park na zdrowo i sportowo
  Projekt zakłada przygotowanie nawierzchni pod kreatywną strefę gier, urządzenia sprawnościowe, siłowe i umysłowe w parku u zbiegu ulic Chrobrego i 3-go Maja.

 • Wielopole   
  Projekt o wartości 40 000 zł: „Zielona klasa pod lipami” – zagospodarowanie terenu przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolego z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Rybniku-Wielopolu
  Celem projektu jest zagospodarowanie miejsca na terenie placu szkolnego, na którym dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej mogłyby poprzez naukę aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu - przygotowanie terenu, wykonanie ogrodzenia, schodów, prace brukarskie, zakup ławek, stołów, tablicy i koszy na śmieci)    

 • Zamysłów    Projekt o wartości 62 485 zł: Rajzapunkt
  Celem projektu jest stworzenie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego dla młodych mieszkańców dzielnicy Zamysłów poprzez realizację skweru przy ul. Pełczyńskiego i postawienie na nim 3 wiat oraz wyposażenie ich w elementy stałe (stoły, ławki, stojaki na rowery) oraz wybudowanie stałego miejsca na grill/ognisko

 • Zebrzydowice   
  Projekt o wartości 70 000 zł: Rozbudowa szkolnego placu rekreacyjnego
  Projekt ma na celu poprawę dostępu do infrastruktury sportowej i rekreacyjnej poprzez stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy Ddzielnicy będą mogli oddawać się rekreacji i uprawianiu sportu. Zadanie dotyczy terenu przy ul.Buhla Zespół Szkół nr 12.

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-10-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt