Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tłumy na deptaku


Takich tłumów nikt się nie spodziewał. Impreza "Wdepnij na DEPTAK" przyciągnęła na zrewitalizowane ulice Sobieskiego i Powstańców Śląskich kilkanaście tysięcy spacerowiczów. Wydarzenie okazało się jedną z najpiękniejszych i największych imprez plenerowych organizowanych w Rybniku.W weekend, 17-19 października, przez deptak przewijały się tłumy rybniczan, a także gości z różnych miast Polski, a nawet z zagranicy. I nic w tym dziwnego - figury ogniowe, teatr ognia, iluminacje kamienic, pokazy laserowe, wideoiluminacje, pchli targ i giełda staroci, swap party, koncerty, uliczni grajkowie, kataryniarze, żywe rzeźby, noc zakupów - to wszystko działo się w miniony weekend z okazji otwarcia zrewitalizowanych ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich w centrum Rybnika.

 

Impreza pod hasłem "Wdepnij na DEPTAK" była szeregiem interesujących wydarzeń, mających zachęcić mieszkańców do ponownego odkrycia tej pięknej, handlowo-usługowej części miasta.

 

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze „wdepnąć na deptak” zapraszamy na codzienne, wieczorne pokazy fontanny z muzyką i światłem, o godz. 19:05, 19:35, 20:05, 20:35, 21:05 i 21:35.

W ciągu dnia fontanna działać będzie od 9:00 do 19:05 (tylko woda), a po zmierzchu, do 24.00 (woda i światło)

 

 

Inwestycja „Rewitalizacja przestrzeni publicznej na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, a Bazyliką Mniejszą pw. Św. Antoniego Padewskiego-Rynkiem” kosztowała  przeszło 11 mln zł z czego unijne dofinansowanie to przeszło  5 mln zł. Wykonane prace objęły m.in.  zamianę ciągu ulic Powstańców Śląskich – Jana III Sobieskiego na deptak z ograniczoną strefą poruszania się pojazdów;  przebudowę placu Jana Pawła II (przed bazyliką św. Antoniego), w tym budowę fontanny z elementami oświetlenia i nagłośnienia;  zmianę istniejącego układu komunikacyjnego, remont nawierzchni i budowa parkingów w rejonie Bazyliki św. Antoniego; przebudowę skweru przy Bazylice św. Antoniego; budowę nowego oświetlenia ulicznego dla projektowanych placów i ciągów komunikacyjnych; przebudowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej (ogólnospławnej) w rejonie projektowanych ciągów komunikacyjnych, w tym remont istniejących przyłączy oraz budowa odwodnienia dla projektowanego zakresu opracowania; przebudowę infrastruktury podziemnej kolidującej z projektowanymi obiektami; budowę niezbędnej infrastruktury dla zaprojektowanych obiektów.

 

 

Deptak w obiektywie:Między ogniem a wodą:


 

Deptak pełen skarbów:


 

Zapraszamy również na rodzinny spacer w okolice bazyliki - na zmodernizowany zieleniec POW. Tak gdzie kiedyś stały kaczki, dziś mamy ławki i leżaki oraz sporo atrakcji dla dzieci. Warto zajrzeć, również po zmroku :)

 

Wszystkim zatroskanym o los tamtejszych kaczek, przypominamy, że "odpłynęły" nad oczko wodne przy ul. Kotucza (obok Reala).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-10-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt