Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z Rybnika do Ostravy, na lotniska Pyrzowice i Balice


Dzięki staraniom prezydenta Rybnika Adama Fudalego, czeski przewoźnik TigerExpress wprowadził nowe połączenia z Rybnika do Ostravy oraz na lotniska Katowice-Pyrzowice i Kraków-Balice.Czeski przewoźnik TigerExpress wprowadził nowe połączenia z Rybnika do Ostravy oraz na lotniska Katowice-Pyrzowice i Kraków-Balice. Połączenia będą kursować kilka razy dziennie – ceny zaczynają się od 19 złotych.

 

„Uruchomienie tej linii to doskonałe udogodnienie komunikacyjne dla mieszkańców dla całego regionu – zarówno rybnickiego jak i ostrawskiego. To bardzo dobra alternatywa dla innych środków komunikacji, a zarazem ważny element sprzyjający promocji całego regionu. Co ważne, propozycja ta wpisuje się w zapisy strategii promocji miasta Rybnika na lata 2014-2019, dotyczące wykorzystania potencjału bliskości Ostrawy” - mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

TigerExpress przy współpracy z miastem Rybnik uruchamia nowe połączenia, dostępne 26 października. Wszystkie kursy są obsługiwane komfortowymi busami z wysokim standardem usług pokładowych.

 

„Dzięki staraniom miasta i Pana Prezydenta, Rybnik będzie za pomocą nowych połączeń świetnie skomunikowany nie tylko z niedalekimi lotniskami, jak również z Ostrawa, Praga i innymi czeskimi miastami”, mówi Peter Jančovič, Prezes Zarządu przewoźnika.

Nowe połączenia będą odjeżdżać z przystanku komunikacji międzynarodowej, który znajduje się na dworcu autobusowym w Rybniku, przy ul. Budowlanych.


Oferta prezentuje następująco:

  • 7  kursów Rybnik – Ostrava już od 19 zł – czas przejazdu około 55 minut
  • 7  kursów Rybnik – Katowice Airport już od 29 zł – czas przejazdu około 55 minut
  • 2 kursy Rybnik – Kraków Airport już od 29 zł – czas przejazdu około 1 h 50 min.


Przewoźnik jest oficjalnym partnerem lotnisk w Katowicach i Krakowie. Przystanki na lotniskach są specjalnie oznakowane i znajdują się bezpośrednio przed budynkami terminali. W Ostrawie busy zatrzymują się na dworcu kolejowym Ostrava-Svinov oraz w centrum Ostrawy.

Wszystkie połączenia TigerExpress objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc, podróż bez wcześniejszej rezerwacji nie jest możliwa. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.tigerexpress.eu rezerwacji można również dokonać telefonicznie pod numerem telefonu: +48 608 92 19 19.

 

Od listopada bilety można również nabyć w punktach ZTZ na dworcu autobusowym Rybnik oraz na Placu Wolności.

TigerExpress jest częścią sieci połączeń największego czeskiego prywatnego przewoźnika kolejowego RegioJet i autokarowego Student Agency Express. Dzięki temu w Ostrawie nowe połączenia będą  skomunikowane z szybkimi pociągami InterCity RegioJet, które kursują pomiędzy Ostrawą i Pragą. Czas przejazdu z Rybnika do Pragi wynosi około 4 i pół godziny, i na całą podróż busem oraz pociągiem wystarczy tylko jeden bilet – najtańsze bilety już od 55 złotych do kupienia na www.tigerexpress.eu.

Oprócz do Pragi, w Ostrawie można się również wygodnie przesiąść na kursy w kierunku Ołomuńca, Brna, słowackiej Żyliny, Koszyc oraz austriackiego Wiednia i lotniska Wiedeń-Schwechat.  
Kursy będą obsługiwane nowoczesnymi busami marki Mercedes, Volkswagen oraz Renault, wyposażonymi w klimatyzację i bezpłatne Wifi. Kierowcy oraz piloci serwują bezpłatny poczęstunek – kawę, wodę oraz drobne słodycze. Do kupienia są również inne napoje oraz drobne przekąski.
 

 

ROZKŁADY JAZDY:Katowice Airport – Rybnik – Ostrava - Rybnik - Katowice Airport


PDF (710 KB)

Kraków Airport – Rybnik – Ostrava - Rybnik - Kraków Airport


PDF (671 KB)


Fot. TigerExpress
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-10-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt