Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny listopad w Rybniku


Artystyczne wydarzenia, które odbędą się w bieżącym miesiącu, nie pozwolą na jesienną nostalgię. Szczegółowy kulturalny „rozkład jazdy" znajduje się na plakatach wywieszonych w 70 podświetlanych gablotach na terenie Rybnika.Listopad nie będzie nudny. W rybnickiej ofercie kulturalnej znajdują się propozycje skierowane zarówno dla młodszych odbiorców, jak i dojrzałej publiczności. Przez 3 dni będzie trwać  10. Rybnicka Jesień Chóralna, której uwieńczeniem będzie koncert popularnego zespołu wokalnego „6na6”. Gościem specjalnym uroczystych obchodów 21-lecia istnienia tej rybnickiej grupy będzie Ewa Bem.


Wiele muzycznych wydarzeń planuje nowo powstała platforma Non Stop Music. Jest to inicjatywa pasjonatów, którzy organizują m.in. cykliczne Vinyl Swap Party. Atrakcyjnie zapowiadają się przygotowanie przez nich I Rybnickie Muzyczne Zaduszki, w trakcie których na scenie pojawi się aż 11 zespołów!


Nie lada gradką dla miłośników kultury japońskiej będzie z pewnością Tsuru Japan Festival 2. W programie zaplanowano liczne niespodzianki związane z Japonią, Koreą, anime, mangą. Podczas konwentu odbędą się również spotkania z ciekawymi osobami, koncert, cosplay, liczne prelekcje oraz pokazy.
Fot. L. Białecka


Warto też zwrócić uwagę na nadchodzące koncerty jazzowe. Największym wydarzeniem będzie z pewnością 29. Silesian Jazz Meeting, podczas którego wystąpi m.in. Fredy Cole – brat słynnego Nata „King” Cole’a i wuj Natalie Cole. Miłośnicy gospel będą mogli wziąć udział w warsztatach wokalnych oraz wybrać się na koncert galowy w ramach 8. Silesia Gospel Festival. Emocjonująco zapowiada się Jazzowa Zabijaczka, czyli polsko-czeskie „świniobicie” połączone z dobrą muzyką. W rybnickich klubach nie zabraknie również cyklicznych spotkań jam session.


Najmłodsi będą mogli zobaczyć specjalnie dla nich przygotowane spektakle. Należy wspomnieć o gali z okazji 10-lecia istnienia rybnickiego młodzieżowego teatru Tara-Bum, prowadzonego przez charyzmatyczną reżyser Izabelę Karwot.


W listopadzie nie zabraknie również literackich wrażeń, m.in. dzięki Turniejom Artystycznym „Pojedynek na Słowa”, spotkaniu poetów Przewoźnego Klubu Literackiego, czy też Dyskusyjnym Klubom Książki.


Jak co miesiąc w Rybniku odbędą się spotkania z podróżnikami, wystawy, liczne koncerty, podczas których będzie można posłuchać muzyki począwszy od jazzu, poprzez blues, rock, reggae na drum'n'bass kończąc. Warto również skorzystać z propozycji w ramach cyklicznych imprez muzycznych i filmowych.


Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach w serwisie kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (POBIERZ).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-11-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
(J. Tuwim)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt