Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nowe zasady w strefie środmiejskiej


Od poniedziałku, 19 stycznia zaczynają obowiązywać nowe zasady poruszania się pojazdów w Rybnickiej Strefie Śródmiejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi zmianami.Szanowni Mieszkańcy oraz użytkownicy Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej.

 

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami jak również możliwościami prawnymi i organizacyjnymi Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej (dalej RSŚ) zmienione zostały zasady wjazdu oraz poruszania sie po strefie.

 

Zmianie uległy przede wszystkim godziny wjazdu w celach zaopatrzeniowych tj. od 5.00 do 11.00 oraz od 17.00 do 19.00. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców strefy, którzy nie dysponują miejscem do parkowania poza obszarem RSŚ, zmianie uległy również zasady w tym zakresie. Nowe zasady umożliwiają wjazd tej grupie użytkowników po wcześniejszym złożeniu wniosku w Dziale Parkingów RSK oraz podaniu numeru rejestracyjnego posiadanego pojazdu. Nowe zasady to również konieczność uruchomienia urządzeń wjazdowych do RSŚ, które automatycznie dokonają identyfikacji pojazdu i poprzez opuszczenie słupka wjazdowego umożliwią wjazd do RSŚ.

 

Bardzo ważnym elementem prawidłowego użytkowania systemu jest właściwy wyjazd z RSŚ poprzez usytuowane przy ul. Korfantego, pl. Kościelnym oraz ul. Powstańców Śl. tzw. bramki wyjazdowe wyposażone podobnie jak na wjeździe w kamerę oraz sygnalizację świetlną informującą o możliwości bądź braku możliwości wyjazdu z RSŚ. Nieprawidłowy wyjazd z RSŚ może być podstawą do prawidłowej identyfikacji pojazdu i odmowy automatycznego wjazdu do strefy gdyż system uzna, iż pojazd nie opuścił RSŚ.

 

W celu ograniczenia praktyk nieograniczonego czasowo parkowania wprowadzona została tzw. Strefa Ograniczonego Parkowania obowiązująca wszystkich użytkowników i dająca możliwość parkowania w czasie do 30 minut. Czas ten będzie automatycznie wyliczany przez system wjazdowo-wyjazdowy a w razie konieczności wykorzystywany przez służby porządkowe od egzekwowania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Mam nadzieję że wprowadzone zmiany oraz udogodnienia pozwolą swobodnie korzystać z obszaru strefy jej mieszkańcom jak również przedsiębiorcom działającym w obszarze RSŚ i nie będą przeszkodą w codziennym korzystaniu z płyty rynku i ulic przyległych przez wszystkich mieszkańców i gości naszego Miasta

 

Prezydent Miasta Rybnika

Piotr Kuczera
 

Szczegółowe zasady opisane zostały w Zarządzeniu Prezydenta Miasta, do którego załącznikiem jest wzór karty wjazdu obraz poglądowa mapka:


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-01-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt