Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny luty w Rybniku


Luty to tradycyjnie, za sprawą OFPA, czas święta piosenki artystycznej. Festiwal jest jednym z wielu wydarzeń, jakie wkrótce odbędą się w mieście. Szczegóły na dwustronnych plakatach wywieszanych w podświetlanych gablotach w ramach Systemu Informacji Kulturalnej Kultura.rybnik.eu.Miłośników dobrej piosenki zapraszamy na 4 dni świętowania w ramach 19. Ogólnopolskiego Festiwalu  Piosenki Artystycznej OFPA, jednego z najlepszych przeglądów tego typu w Polsce. Obok młodych utalentowanych adeptów sztuki wokalnej na scenie zobaczymy Katarzynę Groniec oraz czeskiego barda Jaromíra Nohavicę.


Ciekawie zapowiada się organizowany po raz pierwszy Non Stop Music Festival. W jednym miejscu zaprezentuje się pięć lokalnych zespołów oraz Besides – zwycięzca ostatniej edycji Must Be The Music. Wydarzenie organizuje grupa Non Stop Music, która jest również pomysłodawcą cieszącej się ogromnym zainteresowaniem imprezy pn. Vinyl Swap, czyli spotkań kolekcjonerów czarnych krążków i nie tylko.


Bogaty program został zaplanowany na walentynki. Wybór formy spędzenia tego święta jest naprawdę szeroki – począwszy od koncertów, przez imprezy taneczne na seansach filmowych kończąc. Ciekawostką będą z pewnością warsztaty salsy kubańskiej.

 
Fot. A. Kolenda

 

Już wkrótce w Rybniku pojawi się wielu znanych i lubianych artystów, takich jak: Kabaret Młodych Panów, Maria Pakulnis, zespół Domowe Melodie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ciekawie zapowiada się również spotkanie poetyckie z Marianem Bednarkiem – poetą, malarzem, prozaikiem, scenografem oraz twórcą teatralnym.


Najmłodsi będą mieli wiele okazji do spędzenia artystycznych ferii. Czekają na nich spektakle teatralne, warsztaty taneczne, plastyczne, aktorskie i inne. Będą też mogli wybierać spośród specjalnie dla nich przygotowanej oferty filmowej. Warto wybrać się pod koniec miesiąca na premierę bajkowego przedstawienia w wykonaniu małych aktorów teatru „Supełek” działającego pod kierownictwem Izabeli Karwot.


Jak co miesiąc odbędą się cykliczne imprezy, które na stałe zapisały się w kulturalnym repertuarze miasta. Należy tu wymienić m.in. Dyskusyjny Klub Książki, wieczory z muzyką na żywo, cykle filmowe dla dzieci i dorosłych.


Więcej informacji o nadchodzących kulturalnych wydarzeniach znajduje się w naszym serwisie Kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (POBIERZ).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-01-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
(J. Piłsudski)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt