Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny marzec


Marzec w kulturze zapowiada się naprawdę ciekawie. Informacje o tym, jakie koncerty, wystawy czy spektakle odbędą się w Rybniku jak zwykle na plakatach zamieszczonych w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie miasta.W marcu w Teatrze Ziemi Rybnickiej zagości Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Nie lada gratką będzie z pewnością koncert Piotra i Wojtka Cugowskich w Domu Kultury Boguszowice. Z kolei Dom Kultury w Chwałowicach zaprosi na koncert międzynarodowego zespołu Kuba Więcek Quartet. Ciekawie pod względem muzycznym zapowiadają się także obchody Dnia św. Patryka w Rybniku. Z tej okazji w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpi zespół Carrantuohill, któremu towarzyszyć będą: South Silesian Brass Band, Sabina Jeszka, Piter Pan, Wojciech Świerczyna, Sławomir Tatera oraz zespół tańca irlandzkiego Salake.

Wydarzeniem na ogromną skalę będzie z pewnością występ Narodowego Baletu Ukrainy „Virski”. Jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata, wykonujący tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach, wystąpi na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej. Interesująco zapowiada się także operetka „Statek Casablanca”. Ten spektakl w dwóch aktach Teatru Muzycznego IWIA, w którym nie zabraknie zabawnych tekstów i nawiązań do kultowego filmu „Casablanca”, zobaczyć będzie można w Domu Kultury w Chwałowicach.

Marzec będzie także czasem organizacji imprez, które mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu miejskich wydarzeń. Festiwal Piosenki Europejskiej, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Pole Twórczego (W)rażenia, Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament” – to propozycje, które z pewnością zainteresują wielu miłośników kultury. Sporym wydarzeniem będzie z pewnością Rybnicki Festiwal Podróżników „Karawana” (następca znanych wcześniej Rozjazdów).
Fot. A. Kolenda

 

Nie zabraknie także imprez adresowanych do najmłodszych. Dom Kultury w Niewiadomiu po raz 13 organizuje Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka”, a Dom Kultury w Chwałowicach po raz 4 Powiatowy Przegląd Twórczości Regionalnej Przedszkoli. Dom Kultury w Boguszowicach zaprosi na Teatralne Wagary. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Ziemi Rybnickiej zaplanowano zaś spektakl bajkowy „Złodzieje czasu” w wykonaniu Teatrów: „Guziczek”, „Tara Bum” i „Rondo” z TZR oraz Studia Tańca „Vivero” TZR.

Z okazji zbliżających się świąt już po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Jarmark Wielkanocny. W programie m.in. prezentacja rękodzieła, widowisko artystyczne przedstawiające historię życia Jana Pawła II rysowaną piaskiem przez zwyciężczynię 6. edycji „Mam Talent” Tetianę Galitsynę, plenerowa wystawa fotografii 3D „Śladami Jana Pawła II”.

Warto również pamiętać o cyklicznych imprezach filmowych i muzycznych, które wpisały się już na stałe w miejski kalendarz imprez.

Informacje o kulturalnych wydarzeniach znaleźć można w serwisie Kultura.rybnik.eu oraz na plakacie - POBIERZ.

Zapraszamy do współpracy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych w Rybniku w celu bezpłatnej promocji tych wydarzeń - tel. 32 43 92 300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-02-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt