Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z przedsiębiorcami o deptaku


W poniedziałek, 9 marca o godz. 11.00 zapraszamy przedsiębiorców, prowadzących działalność w rejonie ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich na spotkanie poświęcone zasadom funkcjonowania ogródków letnich na deptaku.Ogródki, czyli wydzielone obszary do ustawienia stolików, krzeseł i innych akcesoriów, mają funkcjonować na rybnickim deptaku w okresie wiosenno-letnim, tj. od kwietnia do października.

 

Będzie mogła być tam prowadzona działalność gospodarcza, będąca kontynuacją działalności prowadzonej w lokalach użytkowych przylegających do deptaka. Mowa przede wszystkim o usługach o charakterze gastronomicznym, ale także o innych formach prowadzenia działalności gospodarczej.

 

W trosce o estetykę przestrzeni, miasto określi szczegółowe wytyczne w zakresie tego, jak ogródki mają wyglądać.

 

  • Każdy ogródek powinien być wykonany z elementów łatwo rozbieralnych, umożliwiających jego szybki demontaż, a jego wyposażenie powinny stanowić meble wykonane z tworzyw naturalnych, np. wikliny, ratanu, drewna, bądź metalu. Zewnętrzne ogrodzenie ogródków powinno być wykonane z obsadzonych krzewami i kwiatami donic, których wygląd i gabaryty zostaną także szczegółowo określone.

  • Osłoną przed słońcem lub deszczem na terenie ogródków w ciągu deptaka będą mogły być wyłącznie parasole, które powinny być wielokątne, o średnicy nie większej niż 4,5 m. Na terenach wyznaczonych bezpośrednio przy elewacjach dopuszczalne będzie zastosowanie markiz. Oba rodzaje osłon powinny być w jednolitym kolorze (zbliżonym do RAL 1013) i nie powinny wystawać poza obręb ogródka więcej niż 10-15 cm.

  • Na terenie ogródków będą mogły być umieszczone rollbary oraz niskie lodówki wkomponowane w rollbar. Akcenty reklamowe sponsora i podmiotu prowadzącego ogródek będą mogły być umieszczane tylko na lambrekinach parasoli lub markiz oraz na meblach – przedsiębiorcy nie będą mogli poza obrębem ogródka wystawiać tablic, stojaków ani innych tego typu urządzeń do prezentacji menu lub asortymentu.

  • Prowadzący ogródek zobowiązani będą do utrzymania w nim oraz wokół niego ładu i porządku publicznego, w tym do zachowania ciszy nocnej w godzinach od 22:00 do 6:00. W tym czasie w ogródku nie będzie można odtwarzać jakiejkolwiek muzyki mechanicznej. Możliwe będzie prowadzenie w ogródku mini recitali, z zachowaniem powyższych zasad.

 

Wytyczne określać będą także sposób montażu ogródka. Jego ustawienie nie będzie mogło naruszać istniejącej nawierzchni. W wyjątkowych przypadkach, uwzględniając nachylenie powierzchni ulicy, dopuszczalne będzie zastosowanie estetycznych podestów, które jednak nie będą mogły być trwale mocowane do istniejącej nawierzchni, aby jej nie uszkodzić.

 

Dla potrzeb prowadzenia ogródków, przedsiębiorcy będą mieli możliwość korzystania z energii elektrycznej i wody, których przyłącza umieszczone są w słupach oświetleniowych na deptaku. Zasady w tym zakresie określone zostaną w umowie dzierżawy terenu.

 

Zainteresowani wydzierżawieniem terenu na ogródki letnie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić swoim klientom możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego (wykluczone będzie ustawianie sanitariatów przenośnych).

 

Spotkanie z przedsiębiorcami na temat zasad funkcjonowania ogródków letnich na deptaku jest konsekwencją działań podjętych wcześniej przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, zmierzających do ożywiania deptaka.

 

Warto zaznaczyć, że równolegle z planami gospodarczego ożywienia deptaka przewidziana jest realizacja szeroko rozumianych inicjatyw kulturalnych. W tej części miasta odbywać się będą np. koncerty czy spektakle plenerowe, dzięki którym rybnicki deptak będzie tętnił życiem.

 

 

Zapraszamy także do zobaczenia wizualizacji deptaka z rozmieszczonymi na jego terenie ogródkami spełniającymi powyższe wytyczne: 

 

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z mapkami, prezentującymi przestrzeń przeznaczoną na ogródki letnie.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-03-06

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt