Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

O "ogródkach" na deptaku z przedsiębiorcami


W poniedziałek, 9 marca, w rybnickim magistracie odbyło się spotkanie poświęcone zasadom funkcjonowania „ogródków letnich” na deptaku.W spotkaniu udział wzięło 23 przedsiębiorców prowadzących działalność w rejonie ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich.

Zainteresowanym przedstawiono informacje na temat tego, jak mają wyglądać i funkcjonować „ogródki” – a raczej „tereny aktywności”, na których będzie mogła być prowadzona działalność gospodarcza, będąca kontynuacją działalności prowadzonej w lokalach użytkowych przylegających do deptaka.

Przedsiębiorcy poinformowani zostali, że w „ogródkach” będą mogły być realizowane usługi o charakterze gastronomicznym, ale także inne formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Podkreślono, że w trosce o estetykę przestrzeni, miasto określi szczegółowe wytyczne w zakresie tego, jak „ogródki” mają wyglądać.

Podstawowe standardy wyglądu dotyczyć będą koloru parasoli – muszą być pastelowe (zbliżone do RAL 1013), ale niewielkie odstępstwa odcieni będą akceptowane. Wyposażenie „ogródka” powinny stanowić meble wykonane z materiałów naturalnych, a zewnętrzne ogrodzenie powinno być wykonane z obsadzonych krzewami i kwiatami donic.

Wszystkie wymogi dot. wyglądu i funkcjonowania „ogródków” zawarte będą w zarządzeniu prezydenta miasta, do przestrzegania którego zostanie zobowiązany każdy dzierżawca „terenów aktywności” przy podpisywaniu umowy dzierżawy. W tym dokumencie zostaną zawarte też odpowiednie sankcje za nieprzestrzeganie ustalonych przez prezydenta miasta standardów.

Czynsz dzierżawy dla ogródków letnich na deptaku został ustalony w wysokości 6,90 zł za 1m2 miesięcznie. Do tego doliczyć należy podatek VAT w stawce 23 %.

Zainteresowani przedsiębiorcy będą musieli złożyć wniosek, w którym będą zobligowani podać termin rozpoczęcia i zakończenia działalności „ogródka” (istnieje możliwość przedłużenia lub skrócenia dzierżawy), jego metraż i lokalizację, a także nazwę i adres podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą oraz telefon kontaktowy. Konieczne będzie także przedstawienie orientacyjnego projektu zagospodarowania „ogródka” (szkic).

Każdy wniosek przedsiębiorcy będzie rozpatrywany indywidualnie. Ze względu na różne szerokości „pasa aktywności” deptaka oraz inne okoliczności terenowe, będą mogły wystąpić pewne różnice między poszczególnymi ogródkami.

Do chwili obecnej złożono 13 wniosków na wydzierżawienie terenu pod „ogródki letnie” na deptaku. Zapraszamy także do zobaczenia wizualizacji deptaka z rozmieszczonymi na jego terenie ogródkami spełniającymi powyższe wytyczne:


 

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z mapkami, prezentującymi przestrzeń przeznaczoną na ogródki letnie.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-03-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Każdy jest kowalem swego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt