Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

www.trafrybnik.pl najlepszy w Polsce


Podczas konferencji „Cyfrowo Wykluczeni” organizowanej 17 marca w Sejmie RP, Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał specjalną nagrodę „Najlepsi z najlepszych” konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.Organizatorem spotkania była Fundacja Widzialni i Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
 
Nagrodę z rąk Włodzimierza Marcińskiego[1] (Lider Cyfryzacji i pełnomocnik ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji) oraz Artura Marcinkowskiego (Przewodniczący Rady Fundacji Widzialni) odebrał Mirosław Górka  – koordynator projektu i administrator nagrodzonego serwisu.
 
„Przykład, że warto być wytrwałym, bo co roku ich Serwis jest lepszy” powiedziała Monika Szczygielska, zapowiadając zwycięzcę kategorii „Najlepsi z najlepszych”.
 
Serwis www.trafrybnik.pl w dwóch poprzednich edycjach (2012 oraz 2013) wygrał ten konkurs, a jeszcze wcześniej nagrodę otrzymała strona www.przekroczycprog.com.pl (2011).
 
Już za niespełna 3 miesiące (30 maja 2015 r.) mija termin, aby serwisy internetowe administracji publicznej były dostępne zgodnie z europejskimi standardami. Wynika to z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r.
 
W sumie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku trafiły już cztery nagrody „Strona Internetowa bez Barier”, co czyni go niekwestionowanym liderem dostępności stron internetowych.
 
Mirosław Górka (koordynator projektu i administrator nagrodzonego serwisu) tuż po odebraniu nagrody powiedział:
„Szanowni Państwo! Niezwykle mi miło, że ta nagroda trafia do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Ważne jest to, że nasz projekt jest projektem partnerskim, a przecież działania wspólne wpisują się w cele horyzontalne nowej perspektywy Unii Europejskiej. Żeby dostępność była w pełni wprowadzona musimy zastosować efekt synergii. Nie tylko musimy dostosować strony internetowe do potrzeb osób niewidomych i słabo widzących oraz wszystkich innych, ale musimy też dostosować przestrzeń publiczną. Internet otwiera okno na świat, ale jeśli przestrzeń nie będzie dostępna, to okno zostanie zamknięte albo przymknięte. Bardzo serdecznie dziękuję, Wielu z Państwa inspiruje mnie do pracy. Nowa perspektywa, jak mówił Pan Włodzimierz Marciński, umożliwi dotknięcie nam tego, co pokazują najlepsi z najlepszych w Unii Europejskiej. Jeszcze raz dziękuję”.
 
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 150 serwisów internetowych, które ubiegały się o nagrodę w pięciu kategoriach. Oceny serwisów internetowych dokonał zespół składający się z ekspertów ds. dostępności stron www oraz osoby niewidome, niedowidzące i głuche. Eksperci sprawdzili zgodność badanych stron internetowych z międzynarodowym standardem WCAG (Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych). Osoby niepełnosprawne przeanalizowały m.in. dostępność formularzy, wyszukiwarek, menu i elementów multimedialnych.
Miroslaw Górka i Wlodzimierz Marcinski, Lider Cyfryzacji (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-03-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Awansu można się nawet dochrapać. Pod warunkiem jednak, że i szefowi przyśni się to samo.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt