Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Fontanna zagra wieczorami...


Od 10 kwietnia fontanna na Placu Jana Pawła II, w sąsiedztwie rybnickiej bazyliki, zachwycać będzie nowymi pokazami. Podziwiając instalację, będzie można zobaczyć w sumie aż siedem różnorodnych pokazów wodno-świetlno-muzycznych.Z instalacji popłyną dźwięki nie tylko muzyki klasycznej, ale i kompozycje z nurtu dance oraz pop. Prezentację wszystkich pokazów zaplanowano między 10 a 12 kwietnia (oraz podczas Dni Rybnika). Potem poszczególne pokazy będą uruchamiane zgodnie z ustalonym  harmonogramem.

Jakich kompozycji można się spodziewać? Wodne obrazy wzbogacone barwnymi światłami, tworzyć będą się m.in. do muzyki takich twórców, jak:  Gershon Kingsley, Vangelis, Jean Michel Jarre, Andrea Bocelli, Richard Clayderman. Nie zabraknie utworów klasyków:  L. van Beethovena, W.A. Mozarta,  J.S. Bacha, G.F. Hendla, A. Vivaldiego, G. Bizeta, G. Verdiego czy J. Offenbacha. Ciekawostką będzie z pewnością pokaz dance do muzyki takich artystów, jak Bengro Garcia, Beatcreator i 4Noize.

 
Fontanna będzie działać w godzinach od 9.00 do 24.00. Od rana do 19.50 oglądać będzie można pokazy wodne. Prezentacje wodno-świetlno-muzyczne zaplanowano w godzinach od 19.50 do 22.00 (w przerwach pokazy wodno-świetlne). Między 22.00 a 24.00 obserwować będzie można barwną płytę fontanny.

 
Warto przypomnieć kilka informacji na temat działania fontanny. Jej podstawę stanowi podziemna betonowa niecka, przykryta kamiennymi płytami. Instalacja posiada cztery tzw. obrazy wodne. Efekt pierwszego tworzony jest przez system 70 dysz rozmieszczonych w 5 rzędach i oświetlonych za pomocą ledowych reflektorów. Strumień wody sięga tu 3 m. Drugi obraz tworzy 26 dysz drobno kropelkowych (mgielnych) o strumieniu wody do 1,5 m. Efekt wizualny trzeciego obrazu wodnego tworzony jest przez rozmieszczone w dwóch rzędach agregaty o strumieniu parabolicznym, o wysokości do 2,5 m oraz długości do 4 m. Strumień daje tutaj efekt tzw. „szklanej rurki”. Oświetlenie strumieni realizowane jest za pomocą reflektorów LED zintegrowanych z agregatami. Okresowe zalewanie płyty fontanny i czasowe utrzymywanie około dwucentymetrowego lustra wody składa się na obraz czwarty.

 
Poniżej (w pliku PDF) informacje o utworach, składających się na poszczególne pokazy oraz harmonogram pokazów, uwzględniający okres od kwietnia do czerwca br. Harmonogram na kolejne miesiące zostanie podany w czerwcu.Harmonogram pokazów fontanny


PDF (56 KB)

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-04-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt