Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja


W związku z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście zaplanowano okolicznościowe uroczystości. W programie msza święta, uroczysty apel i wspólne śpiewanie pieśni  patriotycznych.Tegoroczne uroczystości będą przebiegać nieco inaczej niż było to w latach ubiegłych. Rozpocznie je o godz. 12.00 uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego. O oprawę muzyczną ceremonii zadbają:  Chór Bel Canto z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku  oraz Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”.

Po mszy planowane jest złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują na rynek, gdzie nastąpi wysłuchanie hymnu państwowego, wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Rybnika oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

Innowacyjną formą uatrakcyjnienia obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Rybniku będzie wydarzenie pod hasłem „Spotkanie z piosenką patriotyczną” czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Inicjatywa ta organizowana jest przez fundację „Miasto dla Mieszkańców” i współfinansowana przez miasto Rybnik. W ramach około półtoragodzinnego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 16.00 na rybnickim rynku,  na specjalnie przygotowanej scenie wystąpią młodzi artyści ze Stowarzyszenia Ognisk Muzycznych w Rybniku. Koncert ma na celu upowszechnienie znajomości piosenek patriotycznych oraz tradycji wspólnego śpiewania. Wolontariusze Fundacji „Miasto dla Mieszkańców” będą zapraszać  mieszkańców do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych i wręczać im śpiewniki, w których znaleźć będzie można 10 piosenek.

Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach. Zachęcamy również, by uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową. Niech zdobi ona nasze domy także wcześniej – warto bowiem pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-04-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt