Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nowi radni dzielnicowi


W poniedziałek, 27 kwietnia, w rybnickim magistracie prezydent miasta Piotr Kuczera spotkał się z przewodniczącymi nowo wybranych zarządów i rad dzielnic.Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji niedawno wybranym przedstawicielom dzielnic oraz przekazania im życzeń powodzenia w pracy na rzecz swoich lokalnych społeczności:
– Nowym radom dzielnic życzę wiele sił i energii do działania na rzecz swoich społeczności oraz wypracowania skutecznych metod twórczego dialogu z mieszkańcami – mówił prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.


Nowych przedstawicieli do rad dzielnic rybniczanie wybrali w trakcie spotkań sprawozdawczo-wyborczych, które odbywały się kolejno w poszczególnych dzielnicach od 16 marca do 20 kwietnia.


W dzielnicowych głosowaniach udział wzięły 3174 osoby. Największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania w dzielnicach: Niedobczyce (uczestniczyło 295 osób), Maroko-Nowiny (295 osób) oraz Popielów (206 osób). Frekwencja, obliczona jako stosunek liczby wydanych kart do głosowanie do liczby mieszkańców całego miasta, wyniosła ok. 2,4 %. Największa frekwencję zanotowano w dzielnicach: Stodoły – 18,2 %, Grabownia – 6,7 %, Popielów – 6,2 %.


–  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Trudno mówić o tych, którzy nie przyszli, wolę skupić się na tych, którzy zadali sobie trud i postanowili głosować. To jest wyraźny sygnał, że życie społeczne i to co dzieje się w ich dzielnicy jest dla nich ważne – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


Podczas dzielnicowych wyborów mieszkańcy obdarzali swoim zaufaniem zarówno osoby, które już zasiadały w radach, jak i te, które dopiero rozpoczynają pracę w samorządzie lokalnym. Wybrano w sumie 175 nowych członków, co stanowi 42,6 % wszystkich członków rad dzielnic. Największe zmiany w składach osobowych rad dzielnic nastąpiły w dzielnicach: Golejów i Stodoły, gdzie zmieniło się 13 członków. Najmniejsze zmiany nastąpiły zaś w dzielnicy Ochojec – tamtejsza rada ma tylko 3 nowych członków. Decyzją mieszkańców dzielnicowe wybory wyłoniły 9 nowych Przewodniczących Zarządów Dzielnic i 12 nowych Przewodniczących Rad Dzielnic.


– Zauważalna jest częściowa zmiana pokoleniowa  w składach. Mam nadzieję, że współpraca doświadczonych radnych z osobami, które rozpoczynają pracę w samorządzie okaże się dodatkową wartością i ożywi działania lokalne – wskazuje gospodarz miasta.


Spotkanie w rybnickim urzędzie miasta było oczywiście okazją do  tego, by rozmawiać o problemach i potrzebach dzielnic oraz o zasadach współpracy władz miasta z dzielnicowymi radnymi. Od maja br. planowane jest wprowadzenie cotygodniowych spotkań z dzielnicowymi samorządowcami oraz cyklicznych spotkań z mieszkańcami dzielnic.


W ramach spotkania nie zabrakło także informacjo o tym, w jaki sposób mieszkańcy mogą włączyć się w kształtowanie swojej „małej ojczyzny”. Mowa oczywiście o kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, o którym więcej TUTAJ

Fot. A. Skupień

Fot. A. Skupień
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-04-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Piękno ludzi jest największym pięknem ziemi.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt