Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnik: naukowo o empatii


Rybnik kolejny raz będzie gospodarzem Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z cyklu „W przestrzeni stresu i lęku”. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 20 czerwca i przebiegnie pod hasłem: „Zrozumieć drugiego człowieka. Empatia w medycynie i komunikacji społecznej”.Konferencja poświęcona będzie interdyscyplinarnemu spojrzeniu na problematykę empatii. Specjaliści różnych dziedzin zajmą się tym zagadnieniem z perspektywy neurofizjologicznej i klinicznej, jako ważnego czynnika zapobiegającego chorobom i wspomagającego leczenie.

Empatia będzie rozważana też jako znaczący element komunikacji interpersonalnej i życia społecznego. Interesująco zapowiadają się: kwestia dotycząca agresji w ochronie zdrowia, ilustrująca narastające zagrożenia spowodowane niskim poziomem empatii oraz prezentacja najnowszych badań naukowych na temat bezsenności – częstej przyczyny i objawu wielu chorób somatycznych.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, który opowie o nowych wyzwaniach i możliwościach kardiochirurgii.

Konferencja poświęcona problematyce empatii to trzecie już w Rybniku spotkanie z cyklu „W przestrzeni stresu i lęku”. Pierwszą konferencję (2013 r.) zatytułowano: „Lęk – nieodłączny towarzysz człowieka od poczęcia aż do śmierci”. W 2014 r. tematem przedsięwzięcia był „Stres nasz codzienny”.

Konferencje w Rybniku są wyjątkowe. Charakteryzują się dbałością o wysoki poziom naukowy, o prezentację najnowszego dorobku współczesnych badań medycznych. Cechują się też szczególną troską o komunikatywność przekazu. To sprawia, że uczestnikami mogą być nie tylko zainteresowani pracownicy naukowi, lecz także praktycy: lekarze i cały personel medyczny.

Konferencje są otwarte dla wszystkich, niezależnie od statusu naukowego. Interdyscyplinarne spojrzenie na prezentowane zagadnienia interesuje: psychologów, pedagogów, prawników, pracowników opieki społecznej i innych, zainteresowanych problematyką zdrowia jednostki i społeczeństwa.

Konferencja przygotowywana przez prof. dr hab. n. med. Jadwigę Jośko-Ochojską „Zrozumieć drugiego człowieka. Empatia w medycynie i komunikacji społecznej” odbędzie się 20 czerwca br. o godzinie 9.30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków (ul. Powstańców Śląskich 27).

Organizatorami przedsięwzięcia są: Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej, Miasto Rybnik.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników konferencji pod adresem: 

http://medsrod.sum.edu.pl Program konferencji


PDF (740 KB)

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-05-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt