Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny czerwiec w Rybniku


Wkrótce czeka nas wielkie świętowanie w ramach Dni Rybnika. W programie wiele wydarzeń kulturalnych i sporo imprez towarzyszących. Szczegóły na plakatach wywieszonych w 70 gablotach na terenie miasta.Bieżący miesiąc zapowiada się niezwykle gorąco. I to nie tylko dzięki pogodzie, ale przede wszystkim dzięki licznym eventom. Większość czasu zdominują wydarzenia odbywające się podczas Dni Rybnika (od 12 do 14 czerwca) oraz imprezy towarzyszące.

Dni Rybnika rozpoczną się od „Regionalnego piątku”. Odbędą się wtedy m.in. prezentacje artystyczne, występy  kół gospodyń wiejskich, koncerty Chwili Nieuwagi oraz zespołu Flame Tree. W tym dniu warto zajrzeć do ratusza na jarmark muzealny oraz przejść się deptakiem, podziwiając plenerową wystawę prac zgłoszonych do fotograficznego turnieju dzielnic. Od 12 aż do 20 czerwca będzie trwać Jarmark Śląski, na którym jak zwykle wiele smakołyków i wyrobów sztuki artystycznej oraz użytkowej. Po raz pierwszy w tym roku odbędą się Dni Seniora (12-13 czerwca). Będzie to okazja do wysłuchania ciekawych wykładów na temat problematyki ludzi starszych oraz do zobaczenia wystawy prac rybnickich seniorów.

13 czerwca to przede wszystkim atrakcje w ramach „Retro DEPTAKA”. Przeniesiemy się w lata lat 20. XX w. Od rana na ciągu ulic Jana III Sobieskiego – Powstańców Śląskich odbywać się będzie pchli targ i giełda staroci. Spotkamy tam również grajków, kataryniarzy i żywe rzeźby. Teatr Rondo zaprezentuje spektakl uliczny. Będzie można wysłuchać piosenek z dawnych lat, rozbrzmiewających z balkonu „Świerklańca” lub wziąć udział w pojedynku gangsterskim. Wieczorem zapraszamy wszystkich na Plac Jana Pawła III przed bazyliką, na którym odbędzie się potańcówka w stylu retro. Zabawę rozpocznie koncert Zawiało Retro z gościnnym udziałem Piotra Tłustochowicza. Następnie do tańca przygrywa South Silesian Brass Band. Warto pojawić się w stroju stylizowanym na lata 20. XX w i wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie. Jeśli ktoś ma ochotę poznać tajemnice Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, może skorzystać z bogatego programu tegorocznej „Industriady”. Najmłodsi mogą spędzić cały dzień w miasteczku dmuchańców na kampusie lub w artystycznej wiosce koło bazyliki.

Niedziela 14 czerwca to czas spotkania z gwiazdami muzyki polskiej. Na kampusie najpierw zagrają w ramach Non Stop Music: Children of 90’s oraz Vitamins. Następnie rozpocznie się koncert popularnego wśród młodzieży Dawida Kwiatkowskiego. Po nim na scenie pojawi się GrubSon, pochodzący z Rybnika jeden z najlepszych w Polsce wykonawców muzyki hip-hop. Wieczór zakończy występ Margaret. W niedzielę warto przed koncertami wziąć udział w retro spacerze, podczas którego będzie można dowiedzieć wiele ciekawego na temat historii rybnickiego deptaka.

Wydarzeniami towarzyszącymi Dniom Rybnika są: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira” oraz piknik lotniczy „Dni Aeroklubu”. Odbędą się one podczas kolejnego weekendu.

W czerwcu na miłośników hip-hop czekają ciekawe koncerty. Na scenie klubowej zagra Kacper HTA – młody, ale już popularny raper z Rybnika. W amfiteatrze „Grzybówka” wystąpi kilka zespołów w ramach eventu Bass Music Open Air, będącego rozgrzewką dla czeskiego festiwalu.

Już wkrótce wiele interesujących wystaw, koncertów, spektakli i spotkań. Jak co miesiąc stałe cykliczne imprezy. Szczegółów szukajcie na plakatach, który można pobrać tutaj
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-06-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt