Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Powstaje nowa strategia sportu


Trwają prace nad nową „Strategią rozwoju sportu w Rybniku do roku 2020”. Osoby, które chciałyby wnieść twórczy wkład w powstanie dokumentu, zapraszamy do mailowego przekazywania swoich uwag na temat funkcjonowania i przyszłości sportu w mieście.Nad projektem „Strategii rozwoju sportu w Rybniku do roku 2020”, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pracuje Rybnicka Rada Sportu.

Do opracowania poszczególnych obszarów tematycznych nowej strategii sportu zostały powołane zespoły robocze, w skład których weszli przedstawiciele miasta, Rady Sportu i zaproszeni eksperci.

Strategia ma objąć takie obszary tematyczne, jak: sport szkolny,  sport młodzieżowy licencjonowany,  sport seniorski licencjonowany, rekreacja i sport amatorski, baza sportowa i inwestycje sportowe, sport niepełnosprawnych, działalność gospodarcza w obszarze kultury fizycznej, finansowanie sportu.

Zespoły robocze zdiagnozują przede wszystkim sytuację w danym obszarze, dokonają jej oceny, a następnie przedstawią wizję rozwoju na następne 5 lat. Istotne będzie też określenie głównych celów, związanych z funkcjonowaniem danego obszaru, jak i wskazanie sposobów ich realizacji oraz metod kontroli.

Na etapie prac wstępnych rybnickie kluby sportowe zostały poproszone o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego ich działalności. Zebrane dane pozwolą na określenie stanu rybnickiego sportu i jego potrzeb, a także pomogą rozstrzygnąć, które kluby i stowarzyszenia powinny być finansowane na podstawie ustawy o sporcie, a które na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zachęcamy także Państwa do nadsyłania swoich uwag związanych ze wskazanymi wyżej obszarami funkcjonowania sportu w Rybniku i propozycji co do kształtu strategii rozwoju sportu w poszczególnych zakresach.

Wszystkie merytoryczne uwagi zostaną dokładnie przeanalizowane. Uwagi można przesyłać do końca lipca br. na adres lidera zespołu odpowiadającego za opracowanie strategii – Lecha Kowalskiego (wiceprzewodniczący Rybnickiej Rady Sportu): lechzrybnika@wp.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-07-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Brak wiary w człowieka, pojawia się zaraz po braku wiary w siebie.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt