Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

W Rybniku powstanie dzienny dom seniora


23 lipca br. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie dziennych domów seniora w ramach rządowego programu wieloletniego "Senior-Wigor".  Placówka powstanie także w Rybniku.Zgodnie z zamysłem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Domy Seniora WIGOR będą miejscami, w których seniorzy będą mogli się spotykać oraz aktywnie spędzić czas.  Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+.

W tym roku dofinansowanie na realizację zadania otrzyma 119 samorządów z całej Polski. W województwie śląskim i wielkopolskim powstanie po 14 placówek, po 11 w podkarpackim i mazowieckim, po 9 w małopolskim i dolnośląskim. W sumie samorządy otrzymają na ten cel ponad 25,3 mln zł.
 
Dofinansowanie na realizacje programu – w wysokości 256 tys. zł – otrzyma także Rybnik. Dzienny Dom Seniora w naszym mieście powstanie w byłym przedszkolu w Rybniku-Popielowie (ul. Stanisława Konarskiego 49). Obiekt zlokalizowany jest na zadrzewionej i ogrodzonej działce (jednym z warunków konkursu było posiadanie ogrodu!).

W ramach programu Senior-WIGOR zaproponowana w konkursie rybnicka placówka zostanie zorganizowana i odpowiednio wyposażona. Seniorom udostępniona zostanie  infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu. Istotne będzie także zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Zgodnie ze zgłoszonym w konkursie wnioskiem, Dzienny Dom Seniora w Rybniku będzie świadczył usługi dla 30 seniorów, średnio po 8 godzin dziennie. W placówce znajdzie się pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

W ramach działalności placówki planuje się m.in.: zajęcia edukacyjne (biblioterapia, wykłady, pogadanki), terapię zajęciową, zajęcia usprawniające ruchowo, zajęcia rekreacyjne; organizację imprez kulturalnych, współpracę z: rodziną, placówkami medycznymi, instytucjami mającymi wpływ na poprawę życia seniorów, organizacjami pozarządowymi działającymi w zakresie wspierania osób starszych.

Nabór do Dziennego Domu Seniora będzie się odbywał poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej, organizacje pozarządowe oraz Rybnicką Radę Seniorów.

***

 

Więcej informacji o programie na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - kliknij, żeby przeczytać

Wyniki otwartego konkursu ofert w ramach rządowego programu wieloletniego "Senior-Wigor" na lata 2015-2020 - Edycja 2015 - kliknij, żeby przeczytaćPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-07-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt