Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny sierpień w Rybniku


Koncert Linkin Park i imprezy mu towarzyszące pod hasłem Rybnik Park to niektóre z ważniejszych imprez, jakie odbędą się wkrótce w mieście. Szczegóły na plakatach w 70. gablotach na terenie Rybnika.Największym wydarzeniem muzycznym bieżącego roku jest koncert amerykańskiej gwiazdy Linkin Park, który odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku. Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji na widowni. Fani zespołu mogą pojawić się w naszym mieście już w weekend poprzedzający koncert.

W ramach Rybnik Park odbędą się liczne wydarzenia. Widowiskowo zapowiada się Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Spektakularny przejazd 12 ekip z koszami odbędzie się ulicami deptaka pod bazylikę, gdzie zaplanowano m.in. Night Glow. Sporą atrakcją dla najmłodszych będą z pewnością windy balonowe na Rybnickich Błoniach.  Balony będą przelatywać kilkukrotnie nad miastem. Warto uwiecznić ten widok na zdjęciu i wziąć udział w konkursie „Balony nad Rybnikiem”. W ramach Rybnik Park będzie można również poznać tajniki tatuażu podczas Ink-Ognito Tatoo. Pasjonaci gier komputerowych mogą wziąć udział w Silesian Electronic Sports Arena. Do Rybnika zjadą też foodtrucki, czyli pojazdy oferujące różnorodne jedzenie. Ich inwazja rozpocznie się od Pikniku Europejskiego, a kulminacja nastąpi przed koncertem Linkin Park i w dniu występu zespołu.  

Na początku miesiąca odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych w naszym mieście czyli 17. Światowe Igrzyska Polonijne, które rozpoczną się inauguracją na miejskim stadionie, w trakcie której wystąpią zespoły Blueset, Przygoda, Bartnicky, Bractwo Ognia „Spaleni” oraz Pectus.

Sympatyków jazzu nie może zabraknąć na kampusie podczas 8. Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. W ciągu dwóch dni zaprezentują się goście z Polski oraz zagranicy. Jak zwykle ciekawie zapowiada się jam session w rybnickim teatrze.

Pod koniec miesiąca odbędą się dwa szczególnie ciekawe eventy. Koło Miłośników Fantastyki organizuje grę miejską nawiązującą do prozy Terry’ego Pratchetta. Zwieńczeniem wydarzenia będzie spotkanie z Piotrem W. Cholewą, tłumaczem książek popularnego pisarza science fiction. 29 sierpnia zostaje wznowiona działalność Zabytkowej Kopalni „Ignacy”. Z tej okazji odbędzie się uroczysta inauguracja, w trakcie której będzie można m.in. zwiedzać obiekty kopalni, wysłuchać „ślonskich bojek” oraz koncertu formacji „Zimowa”. Wieczorem odbędzie się plenerowy spektakl, opowiadający o Karolu Goduli, czyli królu cynku i węgla, diable z Rudy.

Jak zwykle co miesiąc odbędą się stałe imprezy cykliczne. Najmłodsi mogą korzystać również z wielu wydarzeń przygotowanych dla nich w ramach „Wakacji w mieście”. Zapraszamy do zamieszczania w naszym serwisie "kulturalnych donosów" z wydarzeń odbywających się w Rybniku.

Plakat ze szczegółowym harmonogramem nadchodzących eventów można pobrać tutaj.
Fot. L. Białecka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-08-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół.
(J. Drobek)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt