Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Już ponad milion fanów na Linkin Park!


Zaledwie trzy tygodnie dzielą nas od koncertu Linkin Park w Polsce. Zespół już 25 sierpnia wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku.Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album zespołu „The Hunting Party”, uznawany za „najcięższy” w dotychczasowej karierze. Serię koncertów pod szyldem The Hunting Party Tour Amerykanie rozpoczęli w maju 2014 roku, a utwory z nowego krążka na żywo miało okazję usłyszeć dotychczas grubo ponad milion fanów na całym świecie!

Trasę The Hunting Party Tour grupa Linkin Park zainicjowała pod koniec maja 2014 roku w portugalskiej Lizbonie. Amerykanie byli headlinerem lokalnej edycji festiwalu Rock in Rio, gdzie zagrali aż 28 utworów, w tym m.in. "Guilty All the Same", „Papercut", "Runaway", "Burn It Down", "Numb" oraz "Until It's Gone". Ku radości fanów, w trakcie występu Mike Shinoda rzucił w stronę publiczności CD z pełną studyjną wersją utworu "Wastelands", pochodzącą z najnowszego krążka. Koncertem w stolicy Portugalii grupa rozpoczęła pierwszą część europejskiej trasy, w ramach której pojawiła się m.in. także w Niemczech (Adenau, Norymberga), Włoszech (Mediolan), Szwajcarii (Interlaken), Francji (Paryż), Holandii (Amsterdam), Wielkiej Brytanii (Manchester, Londyn) oraz w Polsce. Występ formacji Chestera Benningtona we Wrocławiu określono mianem niezwykłego show, pełnego solidnej dawki ciężkiego brzmienia i niesamowitej atmosfery. Grupa zagrała m.in. "Guilty All the Same", "Given Up", Blackout", "With You", "Castle of Glass" oraz "Lost in the Echo". We Wrocławiu nie mogło także zabraknąć kultowego "In The End", odśpiewanego głosem wypełniającej stadion po brzegi publiczności.

Rok 2015 grupa rozpoczęła trasą koncertową po Ameryce Północnej, docierając m.in. do Las Vegas, San Antonio, Meksyku oraz Indianapolis. Koncert w tym ostatnim mieście należał jednak do bardzo pechowych, ponieważ tuż przed wyjściem na scenę Chester złamał kostkę. Wokalista zdecydował się jednak nie rezygnować z występu, a po scenie poruszał się na deskorolce lub o kulach, z założonym na nodze stabilizatorem. Zaskoczona publiczność nie kryła uznania dla poświęcenia Benningtona, zgodnie twierdząc, że występ był jeszcze lepszy niż zwykle. Niestety, w konsekwencji  część koncertów na tej trasie musiała zostać odwołana z powodu kontuzji lidera. Łącznie w trakcie dwunastu koncertów w Ameryce Północnej Linkin Park wysłuchało w tym roku ponad 300 tysięcy fanów.

W drugiej połowie lipca formacja Linkin Park wyruszyła w trasę po Chinach (Nanjing, Shenzhen, Shanghai, Chongqing, Beijing), sygnowaną pod szyldem The Hunting Party China Tour. Azjatyckie występy grupy zgromadziły łącznie ponad 200 tysięcy fanów, wyprzedając się niemal w stu procentach. W trakcie koncertu w Pekinie Amerykanie zagrali m.in. "In The End", "Burn It Down", "What I've Done", "New Divide" oraz "Iridescent". Mike Shinoda i Chester Bennington bardzo chętnie wchodzili w interakcje z publicznością, próbując wymówić poprawnie chiński odpowiednik słowa "dziękuję". Tuż po zakończonej azjatyckiej części trasy muzycy nie kryli wdzięczności za tak ciepłe i tłumne przywitanie przez fanów, co również nie umknęło uwadze chińskich mediów.  -  Linkin Park zagrali kilka swoich hitów, w tym "In The End", "Burn It Down" oraz "Points of Authority". Poimimo kilku problemów technicznych, koncert był ogromnym suckesem, wyprzedanym niemal całkowicie - komentował chiński portal Yibada.

Mimo intensywnej trasy Linkin Park nie zwalniają tempa i już w drugiej połowie sierpnia ponownie powrócą do Europy, by dokończyć promowanie trasy The Hunting Party Tour. Grupa ma przed sobą występy w Belgii (Hasselt), Austrii (St. Pölten), Niemczech (m.in. Stuttgart, Hamburg), Białorusi (Mińsk), Rosji (Moskwa), we Włoszech (Rzym) oraz w Polsce.

W trakcie dotychczasowych występów muzycy najczęściej grali utwory "In The End", "Burn It Down", "Waiting for the End" "Numb", "New Divide" oraz "What I've Done". W każdym kraju występ Linkin Park poprzedził support jednego lub kilku z szesnastu zespołów, zaproszonych do współpracy. Wśród supportów na trasie The Hunting Party Tour znalazły się m.in. formacje Fall Out Boy, Rise Against, The Last Internationale, Dead by April, Simple Plan oraz polski zespół My Riot, który wystąpi przed Linkin Park w Rybniku.

 

***


Wejściówki na polski koncert Linkin Park, który odbędzie się już 25 sierpnia, można zakupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-08-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przyjaciel to ktoś kto rozumie twoje milczenie
i nie pyta o powód.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt