Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tysiące widzów z Polski i Europy


Już dziś na rybnickim stadionie koncert amerykańskiej grupy Linkin Park – do Rybnika przyjedzie co najmniej 20 tys. fanów - będzie to największy z koncertów, jakie do tej pory odbyły się w Rybniku.Dla jego uczestników przygotowaliśmy garść najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych. Publikujemy je – TUTAJ
Stadion gotowy... Fot. Jakub Janecki/Prestige MJM

 

 

20.000 widzów nie tylko ze wszystkich regionów Polski, ale także z 9 innych państw Europy weźmie udział w koncercie Linkin Park w Rybniku. To będzie jedno z największych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce.  

Bez wątpienia będzie to największy z dotychczasowych koncertów w Rybniku (wcześniej występowali tam: Bryan Adams, Guns N’Roses, Rod Stewart i Thirty Seconds to Mars). Show Linkin Park na tamtejszym Stadionie Miejskim obejrzy na żywo około 20.000 fanów zespołu. Tym samym pobity zostanie rekord sprzed roku, gdy koncert Thirty Seconds to Mars oglądało 17.000 widzów.


Będzie to też jeden z największych stadionowych koncertów tego roku w Polsce. Większą frekwencją mogli pochwalić się jedynie organizatorzy występu AC/DC na Stadionie Narodowym w Warszawie.


- W stosunku do poprzednich lat praktycznie we wszystkich regionach Polski zanotowaliśmy wzrost sprzedaży biletów. Jednak zdecydowanie największa progresja nastąpiła w samym Rybniku. Po raz pierwszy od pięciu lat mieszkańcy Rybnika kupili więcej biletów niż mieszkańcy Warszawy. I to nie dlatego, że w stolicy sprzedaliśmy mniej wejściówek. Jest wręcz przeciwnie. Warszawa także ustanowiła swój sprzedażowy rekord. O czym to świadczy? Sądzę, że przyczyny są dwie. Pierwsza – prawdopodobnie trafiliśmy w muzyczne upodobania rybniczan. Druga – wszystko wskazuje na to, że koncerty wielkich gwiazd to już nie tylko powód do zewnętrznej dumy dla mieszkańców miasta i możliwość pochwalenia się niecodzienną i niespotykaną gdzie indziej skalą wydarzenia. To także impreza, w której rybniczanie chcą po prostu uczestniczyć. Która jest także dla nich muzycznym świętem – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Linkin Park w Rybniku.


Czołowa dziesiątka miast, w których sprzedano największą liczbę biletów na koncert Linkin Park przedstawia się następująco: Rybnik, Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gliwice, Gdańsk, Jastrzębie Zdrój i Poznań.
Generalnie bilety sprzedane zostały praktycznie we wszystkich polskich miastach. Na koncercie Linkin Park w Rybniku bawić się więc będzie cała Polska. Ale nie tylko… Przyjadą również goście z zagranicy. 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku oprócz Polaków będą też fani muzyki z: Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Holandii oraz Luksemburgu.

 

***


Bilety na rybnicki koncert będzie można kupować aż do dnia imprezy. Można to robić zarówno poprzez strony internetowe: prestigemjm.com, eBilet.pl i ticketpro.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju. W dniu koncertu od godziny 10:00 bilety będzie też można kupić w kasach stadionu.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-08-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt