Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ogólnopolska Karta Seniora


Rybniccy seniorzy mogą korzystać z programu  Ogólnopolska Karta Seniora. Inicjatywa pozwoli osobom w wieku 60 + na korzystanie z ulg i rabatów oferowanych przez partnerów przedsięwzięcia na terenie całego kraju.Rybnik to miasto, które posiada bogatą ofertę kierowaną do osób starszych. Szczególną rolę w tym zakresie pełnią Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz instytucje kultury i jednostki miejskie. Kolejnym krokiem w stronę poprawy jakości życia seniorów w Rybniku jest umożliwienie im korzystania z programu Ogólnopolska Karta Seniora.

 

Karta, otrzymywana za darmo, to szansa na pobudzanie aktywności społecznej seniorów i umożliwienie im twórczego uczestnictwa w szeroko rozumianym życiu społecznym. Posiadacze karty będą mogli skorzystać z ulg i rabatów w instytucjach i firmach honorujących kartę na terenie całej Polski – m.in. w sklepach, restauracjach, sanatoriach, punktach usługowych itp.

 

 

Osoby w wieku powyżej 60 roku życia, zainteresowane uzyskaniem karty, mogą ja odebrać  podczas cotygodniowych dyżurów Rybnickiej Rady Seniorów – w każdy wtorek, w godz. 10.00-12.00 (obecnie w pokoju 262, docelowo w pokoju 213).

Konieczne będzie przy tym podanie danych osobowych – seniorzy powinni posiadać ze sobą dowód osobisty. Wraz z kartą seniorzy otrzymają też wykaz firm honorujących kartę.

 

 

Organizatorem programu ,,Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie Manko, wydawca magazynu „Głos Seniora”. Regulamin przedsięwzięcia dostępny jest TUTAJ


 

Miasto zawarło ze Stowarzyszeniem porozumienie w zakresie promocji bogactwa i potencjału ruchu senioralnego 8 września br. Na jego mocy Stowarzyszenie zobowiązało się do dostarczania Rybnikowi Kart Seniora opisanych „Miasto Rybnik” (do wyczerpania nakładu 5 000 sztuk). Porozumienie zakłada również m.in., że informacje przekazywane przez Rybnicką Radę Seniorów, dotyczące lokalnych wydarzeń związanych z tematyką senioralną, zamieszczane będą na stronie internetowej magazynu „Głos Seniora”. Rada Seniorów będzie zaś odpowiedzialna za dystrybucję dostarczonych przez stowarzyszenie bezpłatnych magazynów.

 

Manko zobowiązało się ponadto do promocji rybnickiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora za pośrednictwem portalu www.glosseniora.pl oraz magazynu „Głos Seniora”. Miasto z kolei podejmie działania zmierzające do wskazania obiektów miejskich dla mieszkańców Rybnika w ramach projektu Ogólnopolska Karta Seniora oraz będzie zachęcać lokalne firmy do włączenia się do  programu poprzez zaoferowanie pakietu zniżek i promocji dla seniorów.

Warto zaznaczyć, że w przyszłości karta seniora będzie wykorzystywana przez rybniczan w ramach programu lokalnego Rybnik przyjazny seniorom.
Fot. S.Horzela-Piskula

Fot. S.Horzela-Piskula

Fot. S.Horzela-Piskula
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-09-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt