Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Prestiżowe regaty na zalewie


3 i 4 października na Zalewie Rybnickim odbędą się regaty Rybnik Match Race. W zawodach w ramach cyklu Polish Match Tour udział weźmie 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Austrii. Zawodnicy będą walczyć o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym.Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych w Szczecinie, Świnoujściu, Dziwnowie i Rybniku. Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

 

W ramach zawodów w Rybniku planowane jest rozegranie ok. 50 krótkich wyścigów eliminacyjnych. Runda ta polega na serii wyścigów każdy z każdym – czyli każda załoga popłynie w 9 wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt. Załogi, które zgromadzą najwięcej punktów, awansują do rundy finałowej. Organizatorzy regat zapewnią uczestnikom jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka, a nie sprzęt.

 

Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu, będą więc doskonale widoczne dla publiczności. Dodatkowo prowadzony będzie komentarz dla kibiców wyjaśniający tajniki regat, tak aby każdy mógł emocjonować się zawodami.

 

Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners – Polish Match Tour oraz Yacht Club Rybnik i KS Górnik Boguszowice. Bazą regat będzie przystań KS Górnik Boguszowice.

 

Na Zalewie Rybnickim planowane jest także rozegranie regat w ramach Śląskiej Ligi Regatowej. Projekt ten stwarza możliwość uczestnictwa w wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami teamów klubowych, biznesowych, prywatnych, prowadzonych pod okiem czołowych polskich żeglarzy sportowych. Rozegranie regat planowane jest w dniach: 27 września oraz 10, 17 i 24 października.

 

Organizacja zawodów ogłoszona została podczas konferencji prasowej, która odbyła się w rybnickim magistracie w środę, 23 września br. W spotkaniu uczestniczyli: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, Jan Makowski – dyrektor ds. społecznych i socjalnych w EDF Polska, Maciej Cylupa – dyrektor Polish Match Tour, Mariusz Czosnowicz – wiceprezes Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Katowicach, Kornel Pająk –  Komandor Yacht Club Rybnik, Kamil Jakubiak – członek zarządu Yacht Club Rybnik oraz Wojciech Sałata – Komandor sekcji żeglarskiej KS Górnik Boguszowice.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-09-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt