Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ruda Rzeką Roku!


Przepływająca przez Rybnik Ruda zwyciężyła w plebiscycie internetowym na najlepszą rzekę w Polsce. Wszystkim, którzy oddali swój głos na Rudę dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy sukcesu.Do organizowanego przez Klub Gaja konkursu Rudę zgłosił rybnicki urząd miasta. W finale przedsięwzięcia Ruda znalazła się razem z 11 innymi rzekami. Głosowanie na najlepszą z nich trwało od 1 do 29 września.

 

Podczas trwania plebiscytu Ruda sukcesywnie zmniejszała dystans do prowadzącego właściwie od samego początku Kanału Bydgoskiego. Ostatecznie rybnicka rzeka zdobyła 5495 głosów i pokonała Bydgoszcz 316 głosami.

 

Zadowolenia  z prestiżowego tytułu dla Rybnickiej Rudy nie kryje prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

 

- Plebiscyt był okazją do tego, by pokazać, jaki potencjał kryje w sobie przepływająca przez Rybnik Ruda. Cieszymy się, że mogliśmy się pochwalić w całej Polsce tym cennym przyrodniczo i społecznie ciekiem. Inicjatywa była także szansą na zainteresowanie mieszkańców środowiskiem naturalnym w ich najbliższym otoczeniu oraz do mobilizacji, by zrobić coś razem, jako lokalna wspólnota. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do głosowania – podkreśla prezydent.

 

Tak dobry wynik w głosowaniu Ruda uzyskała dzięki pomocy wielu środowisk promujących przedsięwzięcie, współpracy z okolicznymi samorządami, zaangażowaniu urzędników, uczniów rybnickich szkół, firm, harcerzy z drużyny wodniackiej, którzy zorganizowali na miejskim rynku happening zachęcający do głosowania, lokalnych mediów i wielu innych osób, zwłaszcza mieszkańców dzielnic, na terenie których Ruda przepływa. Spory wkład wniosła też firma „Aktywni” organizująca na Rudzie spływy kajakowe oraz akcje społeczne. W akcję głosowania włączyło się również Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

 

Organizowana przez nas od 6 lat akcja „Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy” przyczyniła się do zwiększenia wrażliwości mieszkańców oraz turystów korzystających z uroków rzekii zmobilizowała do dbania o przyrodę i zachowanie czystości naszych rzek. Gorąco wierzę,że zdobycie tytułu „Rzeka roku 2015” przyczyni się do pogłębienia świadomości, iż Śląsk to nie tylko krajobraz przemysłowo-górniczy, ale również piękna przyroda, o którą wszyscy powinniśmy dbać – mówi Jacek Kluczniok w imieniu Aktywnych – miłośników rzeki Rudy.

 

Nagrodą w konkursie jest prestiżowy tytuł oraz  statuetka "Rzeka Roku 2015". Więcej informacji na temat rozstrzygnięcia konkursu TUTAJ
fot: dronolot.pl

fot: dronolot.pl

fot: dronolot.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-09-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt