Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny październik w Rybniku


Nadchodząca jesień niesie wiele ciekawych wydarzeń głównie dla miłośników literatury i dobrego humoru. Szczegóły na plakatach w 70. dwustronnych gablotach na terenie miasta.Bieżący miesiąc obfituje w ważne imprezy cykliczne. Już 2 października, od spotkania ze Szczepanem Twardochem – niezwykle popularnym pisarzem młodego pokolenia, rozpoczną się 46. Rybnickie Dni Literatury. W ramach święta książek odbędą się spotkania z wieloma twórcami piszącymi dla dorosłych i młodzieży, m.in. z dr. Józefem Musiołem, Ignacym Karpowiczem, czy Jackiem Komudą. W Rybniku pojawią się również gwiazdy sceny muzycznej, m.in.: Krzysztof Napiórkowski, Natalia Sikora, Jacek Cygan. Ten ostatni zdradzi zapewne wiele anegdot i zabawnych historii poświęconych współpracy z największymi polskimi artystami w trakcie specjalnego spotkania tuż przed koncertem, odbywającym się w rybnickim teatrze.

 

Niecodziennie zapowiada się spotkanie „Skazaniec na Juliuszu”, podczas którego Krzysztof Spadło przedstawi III tom swojej powieści „Skazaniec”, której akcja dzieje się w więzieniu we Wronkach. Autor książki zdradzi również wiele ciekawych szczegółów dotyczących polskiego więziennictwa. A to wszystko w niesamowitej scenerii kaplicy na terenie byłego kompleksu szpitalnego „Juliusz”.

 

W październiku popularny Ryjek, czyli Rybnicka Jesień Kabaretowa będzie obchodzić swoje 20. urodziny. Podczas pięciu wieczorów publiczność będzie mogła bawić się w towarzystwie m.in. Kabaretu Młodych Panów, Grzegorza Halamy, Formacji Chatelet, kabaretów: Smile, Jurki, czy też Łowcy. B. Komu będzie mało dawki dobrego humoru, może po Ryjku wybrać się na występ kabaretu Nowaki lub Hrabi, który wystąpi we wspólnym programie z Jurkami.

 

Fani filmu również nie będą narzekać na brak propozycji. Obok cyklicznego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Ekran” czy Plejady Dobrych Filmów sporo ciekawych pozycji zostanie wyświetlonych podczas XIV Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego „RePeFeNe”. Najlepsze filmy offowe będzie można też zobaczyć w ramach XIV Boguszowickich Dni Młodych, które jak zwykle łączą w sobie alternatywną muzykę, kino i ciekawe prezentacje fotograficzne.

 

Warto zaznaczyć, że w październiku odbędzie się kilka spotkań podróżniczych, których prowadzący zaproszą  słuchaczy do najdalszych zakątków świata.

 

Dopełnieniem bogatego programu będą stałe, cykliczne wydarzenia muzyczne, filmowe oraz taneczne. Przypominamy również o naszym konkursie na kulturalny donos miesiąca.

 

Plakat ze szczegółowym harmonogramem nadchodzących wydarzeń można pobrać TUTAJ
Jedna z gablot w centrum Rybnika. Fot. L. Białecka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-10-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt