Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Smog na miejskich billboardach


Listopadowe kreacje na miejskich billboardach wpisują się w nabierającą rozpędu antysmogową kampanię, mającą ograniczyć problem tzw. „niskiej emisji”.Prezentowane na billboardach kreacje zwracają uwagę na bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia, jakie niesie za sobą zanieczyszczenie powietrza, którego źródłem są najczęściej przydomowe kotłownie i piece.

 

Źródłem zanieczyszczenia powietrza w okresie zimowym bardzo często są przydomowe kotłownie i piece. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na fakt, że to, czym oddychamy, w dużej mierze zależy od nas samych, że sytuację może poprawić np. rezygnacja ze spalania gorszej jakości paliw i odpadów. Wszyscy musimy sobie uświadomić, że ograniczanie niskiej emisji to działanie długofalowe, wymagające sporego wysiłku władz miasta, ale i zaangażowania mieszkańców –podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Warto zaznaczyć, że intensywne prace nad poprawą sytuacji aerosanitarnej w mieście podjął powołany przez prezydenta miasta zespół zadaniowy ds. ograniczenia niskiej emisji na terenie Rybnika. Na czele zespołu stanął Jacek Chołuj pracownik Urzędu Miasta Rybnika.  Zadaniem zespołu jest m.in. realizacja inicjatyw edukacyjnych i ekologicznych oraz wprowadzanie rozwiązań ułatwiających mieszkańcom zmianę starych pieców czy kotłów na instalacje bardziej przyjazne środowisku.

Aktualnie na stronie miasta została uruchomiona dodatkowa strona „Walka ze smogiem”.

 

Obie wersje billboardów zaprezentowanych na miejskich nośnikach zostały zaprojektowane w Wydziale Promocji UM. Realizowana przez miasto akcja billboardowa wpisuje się projekt „Wyjście smoga”, prowadzony w Rybniku przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w partnerstwie ze stowarzyszeniem Krakowski Alarm Smogowy.

 

***

 

Siedem miejskich dwustronnych, podświetlanych billboardów, stoi przy drogach wyjazdowych/dojazdowych do miasta, tj. przy ulicach: Żorskiej, Mikołowskiej, Raciborskiej, Rudzkiej, Gliwickiej, Wodzisławskiej i Zebrzydowickiej. Ich zadaniem jest przede wszystkim promocja miasta i dziejących się na jego terenie ważnych wydarzeń oraz przedsięwzięć.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-11-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt