Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Bulwary nad Nacyną


Wzdłuż brzegu Nacyny trwają prace związane z budową bulwarów, z których korzystać będą mogli piesi i rowerzyści. Przedsięwzięcie jest elementem realizowanej przez miasto polityki rowerowej.Wzdłuż brzegu Nacyny trwają prace związane z budową bulwarów, z których korzystać będą mogli piesi i rowerzyści. Przedsięwzięcie jest elementem realizowanej przez miasto polityki rowerowej.

W tym roku bulwary powstaną  na odcinku o długości około 1,4 km – od ul. Raciborskiej (rejon kładki dla pieszych) w centrum do skrzyżowania z ul. Wierzbową na granicy dzielnic Maroko-Nowiny i Orzepowice.

 

Pierwszy etap robót wykonała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna. Prace polegały na montażu obrzeży betonowych zabezpieczających teren i drogę przed osuwaniem. Kolejną część przedsięwzięcia realizują Rybnickie Służby Komunalne, które wykonują podbudowę dla bulwarów i prace asfaltowe. Koszt realizacji przedsięwzięcia na wspomnianym odcinku to około 200 tys. zł.


Inwestycja jest elementem realizowanej przez miasto polityki rowerowej. Ma przyczynić się do poprawy estetyki przestrzeni publicznej. Powstający ciąg pieszo-rowerowy ma być w przyszłości łącznikiem pomiędzy południowymi dzielnicami miasta, a Nowinami, Zalewem, Rybnicką Kuźnią i Golejowem. W Miejskiej Pracowni Urbanistycznej trwają w tej chwili prace nad całym systemem komunikacji rowerowej, w którym droga nad Nacyną pełni bardzo ważną rolę w sieci tras rowerowych w mieście.


Trakt spełnia główne kryteria przyjętych na zachodzie standardów rowerowych. Biegnie nad brzegiem rzeki, dzięki czemu na trasie nie ma znacznych przewyższeń, dodatkowo łączy wiele dzielnic mieszkaniowych i wyprowadza rowerzystów nad Zalew Rybnicki. Droga dla rowerów jest nowym otwarciem miasta na rzekę. Chcemy, aby w przyszłości bulwary, których budowę właśnie rozpoczynamy, służyły mieszkańcom i umożliwiały swobodne i wygodne poruszanie się po mieście pieszo lub na rowerze – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.


W przyszłości planuje się dodatkowo oświetlenie drogi rowerowej i zagospodarowanie niewykorzystanych do tej pory terenów nad Nacyną.
Fot. Piotr Kuczera

Fot. Piotr Kuczera

Fot. Piotr Kuczera
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-11-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt