Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny listopad w Rybniku


Bieżący miesiąc będzie wyjątkowo muzyczny, głównie za sprawą cyklicznych wydarzeń. Repertuar kulturalnych wydarzeń dostępny jest na plakatach w 70 gablotach zlokalizowanych w Rybniku.Niedługo melomani będą mogli wybierać w bogatej ofercie wydarzeń muzycznych. W listopadzie odbędą się duże wydarzenia, które na stałe wpisały się w kulturalny harmonogram Rybnika. Miłośnicy muzyki chóralnej na pewno wybiorą się na 7. Rybnicką Jesień Chóralną im. H. M. Góreckiego. Jednym z zaproszonych gości będzie chór męski cerkwi św. Andrzeja Rodionowa z Kaliningradu w Rosji.

Kolejnym ważnym wydarzeniem cyklicznym jest 30. Silesian Jazz Meeting, w trakcie którego wystąpią m.in. Piotr Polk – popularny aktor filmowy i teatralny, Eric Marienthal z USA, czy Jef Neve z Belgii. Pełnym nostalgii będzie zapewne koncert „Friends – Music of Jarek Śmietana”, poświęcony pamięci wybitnego muzyka jazzowego.

Listopad to czas zadumy. Podczas II Rybnickich Zaduszek Muzycznych będzie okazja do powspominania znanych zmarłych muzyków. Ich utwory przypomni kilkanaście regionalnych zespołów.

Wkrótce w mieście zabrzmi muzyka gospel. W rybnickim teatrze będą się odbywać warsztaty zakończone wspólnym występem uczestników podczas koncertu finałowego w ramach 9. Silesia Gospel Festival.

Ciekawie zapowiadają się obchody Święta Niepodległości. 11 listopada po tradycyjnych uroczystościach odbędzie się gra miejska „Listopadowy spacer z historią w tle”. Będzie to okazja do poznania ciekawych miejsc Rybnika oraz otrzymania atrakcyjnych gadżetów miejskich.

W Rybniku nie zabraknie koncertów popularnych zespołów. Wystąpi m.in. grupa Farben Lehre, jeden z najważniejszych polskich zespołów punkowych, która w przyszłym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Kolejnym interesującym koncertem będzie występ Janka Samołyka, coraz bardziej popularnego, alternatywnego wokalisty tworzącego muzykę autorską w klimacie piosenki poetyckiej.

Po raz trzeci miłośnicy kultury japońskiej spotkają się podczas Tsuru Japan Festival, w trakcie którego odbędzie się wiele paneli tematycznych, prelekcji, spotkań autorskich oraz koncertów.

Jak co miesiąc czekają nas cykliczne eventy –  Vinyl Swap, czyli giełda płyt winylowych i sprzętu muzycznego oraz pchli targ na rybnickim deptaku, którego formuła została rozszerzona o kiermasz książki.

W stały repertuar rybnickich wydarzeń wpisały się już cotygodniowe seanse filmowe – w ramach DKF „Ekran”, Plejady Dobrych Filmów, czy też Czasu na Kino dla najmłodszych. Odbędą się również wydarzenia związane ze śpiewem, muzyką i tańcem. Jak co miesiąc czekamy na kulturalne donosy z najciekawszych imprez odbywających się w Rybniku.

Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach znajduje sie na plakacie, który można pobrać tutaj.


Źródło: Biuro Kultury
Fot. L. Białecka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-11-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt