Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Sesja młodych radnych


5 listopada w rybnickim magistracie odbyła się pierwsza oficjalna  sesja Młodzieżowej Rady Miasta. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Rybnika z prezydentem Piotrem Kuczera na czele oraz zaproszeni goście. Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez tych radnych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Młodzieżową Radą Miasta. Podczas spotkania młodzi rybniczanie, reprezentujący interesy swoich rówieśników, wysłuchali wystąpień gości dotyczących m.in. zawiązania współpracy z Rybnicką  Radą Seniorów oraz Bractwem Kurkowym Miasta Rybnika.

 

Nie zabrakło także podsumowań dotyczących przedsięwzięć, w które młodzi radni byli zaangażowani. Mowa m.in. o wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym do Górek Wielkich (23-24 października). Inicjatywa była okazją do bliższego poznania się radnych oraz przygotowania do zbliżających wydarzeń. Młodzież mogła także uczestniczyć  w szkoleniach z zakresu motywacji, komunikacji interpersonalnej oraz autoprezentacji. Uczestnicy wyjazdu poznawali ponadto metody pozyskiwania sponsorów i promowania wydarzeń.

 

Podczas sesji radni Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika dyskutowali także nad przedsięwzięciami, które w niedługim czasie będą realizowane. Mowa przede wszystkim o tegorocznej akcji „Czapka św. Mikołaja”, dzięki której  świąteczne paczki trafią do najbardziej potrzebujących rodzin w Rybniku.

 

Sesja była także okazją do rozmowy na temat  planów, koncepcji i nowych projektów, w które Młodzieżowa Rada Miasta mogłaby się zaangażować. Zastępca prezydenta Rybnika, Wojciech Świerkosz, zachęcał młodych radnych do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, podejmowania działań mających na celu współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Rybnika oraz promowania samorządności wśród ludzi młodych. Możliwości współpracy z młodymi radnymi widzi również Rybnicka Rada Seniorów o Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika.

 

Plany dotyczące dalszego funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta zakładają poszerzenie jej kompetencji. Młodzi radni mogliby m.in. przedstawiać opinie w sprawach dotyczących młodzieży wobec organów administracji samorządowej poprzez podejmowanie odpowiednich uchwał czy stanowisk. Rozszerzona musiałaby zostać wtedy współpraca młodych radnych z Radą Miasta Rybnika – np. poprzez udział młodzieży w posiedzeniach rady miejskiej i obradach komisji. 
Fot. Janusz Rzymanek

Fot. Janusz Rzymanek

Fot. Janusz Rzymanek

Fot. Janusz Rzymanek

Fot. Janusz Rzymanek
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-11-13

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.
Phil Bosmans

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt