Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

VII Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie


Rusza kolejna edycja Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. W mieście będzie świątecznie, głośno i kolorowo. Zapraszamy do udziału w koncertach, pokazach, spektaklach i wielu innych wydarzeniach.W tym roku Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie potrwa prawie 3 tygodnie. Poszczególne wydarzenia odbędą się w centrum miasta oraz poza nim – na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, na rynku i deptaku, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku oraz w Muzeum w Rybniku.

 

W programie wiele atrakcji, m.in. świąteczne kiermasze, muzyczne niedziele, Mikołaje na rikszach, pokaz magii w wykonaniu niesamowitego Marcina Muszyńskiego, Festiwal Rybnik Electro Music, koncert Krzysztofa Krawczyka, kolędy i gospel, Świąteczny Vinyl Swap, warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, a nawet zajęcia baletowe dla najmłodszych!

 

Nowością jest inauguracja wydarzenia oraz wspólne rozświetlenie choinki na rynku. Zmienia się również nieco forma organizacji wspólnej Wigilijki z mieszkańcami. Niespodzianek będzie sporo.

 

Nieodłącznym elementem Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwać będzie od 4 do 23 grudnia tradycyjnie w sercu miasta, czyli na rynku. Przedświąteczna atmosfera z pewnością udzieli się mieszkańcom, którzy na stoiskach będą mogli znaleźć regionalne smakołyki z całej Polski, m.in.: oscypki, miody, ekologiczne wędliny, tradycyjne chleby na zakwasie, ciasta i pierniki, kresowy kwas chlebowy i wiele więcej. Nie zabraknie rozgrzewających, gorących i słodkich trunków. Na jarmarku pojawi się bogaty asortyment rękodzieła – ozdoby świąteczne, serwety, obrusy, wyroby ze szkła i ceramiki, świece, rzeźby, zabawki dla najmłodszych.

 

 

Dodatkowe kiermasze odbędą się 12 grudnia. W ciągu ulic Jana III Sobieskiego i Powstańców Śląskich, czyli popularnego deptaka, tuż obok Jarmarku Bożonarodzeniowego, pojawią się wystawcy na Świątecznym Pchlim Targu, Giełdzie Staroci i Rękodzieła, Kiermaszu Używanej Książki. Targ ten odbywa się raz w miesiącu, i na stałe wpisał się w życie miasta. Kolejny kiermasz odbędzie się poza centrum – na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”. Towarzyszyć mu będą warsztaty oraz spektakl dla najmłodszych.

 

Szczegółowy program imprezy naleźć można tutaj

 

Zapraszamy także do śledzenia profilu serwisu Kultura.rybnik.eu na Facebooku, gdzie  znaleźć można wiele ciekawych informacji na temat wydarzenia.

 

 

Źródło: Biuro Kultury UM Rybnik
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć plakat
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-12-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt