Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dzienny Dom Seniora już otwarty


W środę, 9 grudnia, odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Seniora w Rybniku. Wśród licznie zebranych gości nie zabrakło prezydenta miasta Piotra Kuczery, radnych Miasta Rybnika oraz reprezentantów środowisk senioralnych i lokalnych organizacji pozarządowych.Tam, gdzie jeszcze do niedawna mieściło się przedszkole, od ponad tygodnia funkcjonuje ośrodek dla seniorów, który powstał w ramach rządowego programu wieloletniego „Senior-Wigor”. 

 

Uroczystego otwarcia obiektu poprzez przecięcie wstęgi dokonali wspólnie: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca Piotr Masłowski oraz Mariusz Krzyżaniak – prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych Fizycznie, Intelektualnie, Osób Chorych Psychicznie oraz Osób Uzależnionych od Alkoholu „Pomocna Dłoń”.

 

Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 26  (ZSP nr 14), które zaprezentowały dedykowane osobom starszym wierszyki w gwarze śląskiej i  brawurowo zatańczyły. Dzieciom wtórowali seniorzy, którzy specjalnie na tę okazję napisali „Hymn Seniora”. Prezydent Miasta wspólnie z przedszkolakami i seniorami częstował okolicznościowym  tortem.  

 

 - Bardzo się cieszę, że powstało miejsce dla seniorów, które pełni rolę domu, w którym panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Obecność seniorów w tym miejscu, gdzie kiedyś było przedszkole, jest wspaniałym dowodem na wzajemne przenikanie się młodości i starości. Dzisiejsza obecność przedszkolaków oraz ich piękna deklaracja o byciu blisko „dziadka i babci” ma ogromną wartość – powiedział w trakcie spotkania Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika.

 

Dzienny Dom Seniora w ramach rządowego programu „Senior-Wigor” to swoiste połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. Podstawowym założeniem funkcjonowania Domu jest zapewnienie wsparcia rybnickim seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+), w szczególności poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego, usługi opiekuńcze, zajęcia terapeutyczne, kulturalne oraz zaktywizowanie seniorów i ich zaangażowanie w działania samopomocowe na rzecz środowiska lokalnego.

 

Budynek dla seniorów w Rybniku został zaadoptowany na potrzeby osób starszych. Znaleźć tam można ułatwiającą wejście do budynku pochylnię, pokój gościnny i relaksacyjny, wyposażone w sprzęt RTV pomieszczenie klubowe z biblioteczką i prasą oraz komputerem z dostępem do internetu, siłownię, pomieszczenie do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój do terapii indywidualnej i grupowej, przestronną  kuchnię.

 

 

Placówka funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, zapewniając wsparcie 30 rybnickim seniorom. Nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku.

 

Kontakt:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku, ul. Żużlowa 25, tel. 32 439-93-17 lub z najbliższy punkt terenowy OPS w Rybniku:
  • Boguszowice – ul. Patriotów 14 tel: 32 42-15-311
  • Nowiny – ul. Floriańska 26 tel: 32 42-60-073
  • Niedobczyce – ul. Barbary 22 tel: 32 42-48-088
  • Paruszowiec – ul. Białych 7 tel: 32 42-22-772
  • Centrum – ul. Kościuszki 59 tel: 32 42-16-888

Naprzeciwko placówki znajduje się przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się niskopodłogowe autobusy ZTZ (linia nr 22). Nieco dalej (ok. 300 metrów) jest przystanek Popielów Skrzyżowanie (linie nr 6, 8, 22, 23).

 

 

Źródło: Biuro Prasowe

 


 
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-12-10

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Brak wiary w człowieka, pojawia się zaraz po braku wiary w siebie.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt