Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Koncerty noworoczne


Wzorem minionych lat, rusza cykl wyjątkowych koncertów noworocznych organizowanych w rybnickich kościołach.Koncerty, organizowane przez Dom Kultury Niedobczyce, odbędą się w kilku rybnickich parafiach. W zeszłym roku gościem specjalnym koncertów była grupa "The Chance", tym razem będzie to zespół wokalny "6 na 6". Specjalny koncert w niedobczyckim kościele da też świetna włoska orkiestra "I Filarmonici" Wind Orchestra.

 

W repertuarze koncertowym zagości z pewnością mnóstwo świątecznych, bożonarodzeniowych utworów. Koncerty za każdym razem okraszone są doskonałym oświetleniem, świetna jest też akustyka. Jeśli dodać do tego piękne dekoracje świąteczne, bo przecież w okresie poświątecznym Kościoły wyglądają wyjątkowo - koncerty z pewnością warte są uwagi i obecności. Wrażenia niezapomniane. 

 

Plan koncertów noworocznych:

 

  • Niedziela, 3 stycznia, godz. 18.00, Parafia p.w. NSPJ w Rybniku-Niedobczycach - Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry "Silesia" z zespołem wokalnym "6 na 6",

  • Środa, 6 stycznia (Święto Trzech Króli) godz. 18.00, Parafia p.w. NSPJ w Rybniku-Niedobczycach - gościnny koncert włoskiej Orkiestry "I Filarmonici" Wind Orchestra

  • Niedziela, 10 stycznia, godz. 18.00, Parafia p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach - Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry "Silesia" z zespołem wokalnym "6 na 6",

  • Niedziela, 17 stycznia,  godz. 18.00, Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rybniku-Popielowie - Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry "Silesia" z zespołem wokalnym "6 na 6".

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po wieczornych mszach świętych.

 

 

 

Polsko-Czeska Orkiestra Reprezentacyjna Euroregionu "Silesia" znana jest już mieszkańcom Rybnika. W skład Orkiestry wchodzą muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" oraz Orkiestry Dętej Miasta Ostrava. W jej repertuarze znajdują się utwory polskie i czeskie, które mają na celu przybliżenie słuchaczom tradycji i specyfiki obu regionów. Dyrygentami Orkiestry "Silesia" są: Jiři Grüssmann (Cz), Marian Wolny i Arkadiusz Czyż (Pl).

 

Zespół wokalny "6 na 6" zaczął funkcjonować w grudniu 1993 roku, członkowie zespołu wcześniej znali się z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Przez lata przez zespół przewinęło się wiele osób, współpracowały ze sobą różne osobowości i charaktery. To znany i bardzo popularny zespół, który ma na swoim koncie m.in. cykl koncertów "6 na 6 z Gwiazdami" - z udziałem wspaniałych głosów polskiej estrady m.in. Małgorzaty Ostrowskiej, Renaty Przemyk, Macieja Maleńczuka czy Krzysztofa Kiljańskiego.

 

Orkiestra Dęta "I Filarmonici" została założona w 2006 roku w Montescaglioso. W skład orkiestry wchodzi 55 muzyków wysokiej klasy. "Filarmonici" regularnie bierze udział w festiwalach i różnych wydarzeniach artystycznych w Europie. Dyrygentem grupy jest Rocco Eletto. Orkiestra gra bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki, przez jazz aż po muzykę popularną (Santana, Queen, Deep Purple). 

 

Wstęp na koncerty noworoczne bezpłatny. 

 

Źródło: DK Niedobczyce

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2015-12-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt