Wyłożenie projektu studium miasta Rybnika
W poniedziałek, 14 marca został wyłożony do publicznego wglądu projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rybnika wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Wyłożenie potrwa do 14 kwietnia br.
Wyłożenie odbywać się będzie w siedzibie Urzędu Miasta Rybnika przy ulicy Zamkowej 5, sala nr 10, I piętro, w dni pracy Urzędu:
- w poniedziałki, wtorki, środy, piątki w godz. od 9-00 do 13-00
- w czwartki w godz. od 14-00 do 18-00.
W czwartki, poza godzinami, w trakcie których odbędą się dyskusje publiczne, dyżury pełnić będzie przedstawiciel jednostki projektowej.
W trakcie wyłożenia odbędą się dwie dyskusje publiczne nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami. Dyskusje odbędą się 31 marca i 14 kwietnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Miasta Rybnika przy ulicy Bolesława Chrobrego 2, sala nr 264, II piętro. Każda z dyskusji rozpocznie się o godz. 16.00.
Uwagi do projektu studium oraz uwagi i wnioski w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko projektu studium można składać na piśmie do Prezydenta Miasta Rybnika w nieprzekraczalnym terminie do 5 maja 2016 r.
Szczegółowe informacje na temat między innymi terminów wynikających z obwieszczenia Prezydenta Miasta Rybnika, projektu studium oraz prognozy oddziaływania na środowisko – ZOBACZ
Rysunek projektu studium dostępny jest także w Rybnickim Systemie Informacji Przestrzennej pod adresem www.rsip.rybnik.eu – na mapie MPZP (patrz: Projekt Studium - wyłożenie).
***
Prace nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rybnika trwają nieprzerwanie od grudnia 2013 r. Jego wykonawcą jest Biuro Rozwoju Regionu Spółka z o.o. z siedzibą w Katowicach.
Projekt studium stanowi realizację Uchwały Rady Miasta Rybnika z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rybnika. Zakres zmiany studium jest pełny – obejmuje cały obszar miasta w jego granicach administracyjnych i dotyczy wszystkich elementów, o których mowa w art. 10 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w związku z czym termin „zmiana" oznacza zastąpienie dotychczasowego studium w pełni nowym dokumentem.
Dotychczas obowiązujące studium zostało przyjęte przez Radę Miasta Rybnika w 2002 r., a następnie zmienione w 2005, 2008 i 2012 r. Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym celem sporządzenia studium jest określenie polityki przestrzennej gminy, w tym lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego, dotyczącej obowiązkowo całego obszaru gminy w jej granicach administracyjnych. Studium ma charakter kierunkowy i nie jest aktem prawa miejscowego, jednak ustalenia studium są wiążące przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w których ustala się przeznaczenie terenów oraz określa sposoby ich zagospodarowania i zabudowy. Plany miejscowe nie mogą naruszać ustaleń studium.
Źródło: Miejska Pracownia Urbanistyczna
Data dodania: 2016-03-14
powrót
|