Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Światowy Dzień Wody w Rybniku


W poniedziałek, 21 marca, na rybnickim rynku oraz na bulwarach nad rzeką Nacyną zorganizowany zostanie Światowy Dzień Wody. Wydarzenie przygotowywane jest przez  Klub Gaja przy współudziale Miasta Rybnika.Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi  na fakt, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

 

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Woda i praca”. W Rybniku edukacja ekologiczna połączona zostanie z działaniami artystycznymi. Na uczestników wydarzenia czekać będą interaktywne gry i zabawy, które przybliżą mieszkańcom Nacynę i zachęcą do wspólnych dla niej działań.  W programie m.in. możliwość zapoznania się ze szczególną dla rybniczan rybą i rośliną, kręcenie Wodnym Kołem Fortuny i mierzenie się z pytaniami o rzekach przepływających przez miasto, spacer z przewodnikiem „Poznajemy Nacynę”, warsztaty plastyczne. Wydarzenie zakończy się wspólnym happeningiem „Ryba w Rybniku to piękny widok”. 

 

Bardzo zależy mi na tym, by niejako „przywrócić Nacynę” mieszkańcom. Od wielu lat przechodziliśmy obok tej rzeki, nie zauważając jej. Co więcej, planowano wzdłuż jej biegu ruchliwą drogę. Dziś, słuchając głosu mieszkańców, odpowiadamy na ich potrzeby. Powstanie trakt, który pozwoli na relaks i wypoczynek w środku miasta z ławkami oświetleniem i trasą dla rowerów. Będziemy tworzyć zieloną oś miasta – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.   

 

Bulwary nad Nacyną są przykładem, że miasta mogą zwrócić rzekę mieszkańcom. Możliwość spaceru nad wodą w centrum miasta podnosi jakość naszego życia. O tym będziemy mówili wspólnie z młodymi i dorosłymi rybniczanami na rynku, który kiedyś był stawem – mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

 

 

Obchody Światowego Dnia Wody w Rybniku odbędą się 21 marca w godzinach 11.00 do 13.30 na Rynku i bulwarach nad rzeką Nacyną. 

O godzinie 13.00 zapraszamy na happeningRyba w Rybniku to piękny widok”

 

 

Podczas rybnickiej odsłony Światowego Dnia Wody Klub Gaja zainauguruje kolejną edycję programu „Zaadoptuj rzekę”, który angażuje do działań dla rzek, potoków, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestnicy wydarzenia zachęceni zostaną do odkrywania w swojej okolicy rzek i innych akwenów oraz otaczania ich opieką.

Więcej informacji: www.zaadoptujrzeke.pl  Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-03-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
(William Shakespeare)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt