Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nowy przepis na sezonowe ogródki


Wiosna tuż tuż, warto więc już dziś pomyśleć o miłych chwilach spędzonych na rynku czy deptaku w sezonowych ogródkach.Zasady ich estetyki i funkcjonowania zostały ściśle określone, tak, by dobrze wpisywały się w miejską przestrzeń, pozwalając na relaks jednym i nie zakłócając spokoju drugich.

 

W ubiegłym roku prezydent miasta Piotr Kuczera, w trosce o estetykę Śródmieścia, określił szczegółowe wytyczne w zakresie tego, jak mają wyglądać sezonowe ogródki na deptaku. W tym roku podobne zasady będą dotyczyć także „ogródków” na płycie rynku. W przeciwieństwie do lat poprzednich uporządkowano układ ogródków na rynku, tak aby nie zasłaniały osi widokowych i były odpowiednio zlokalizowane względem otaczającej zabudowy.

 

I tak w sezonie wiosenno-letnim, obejmującym okres od kwietnia do października, na rynku czy deptaku usiądziemy pod parasolami w jednolitym, pastelowym kolorze. Same ogródki będą wykonane z naturalnych elementów, a ich wyposażenie stanowić będą meble z naturalnych i eleganckich tworzyw, takich jak np. wiklina, rattan, drewno bądź metal. Zewnętrzne ogrodzenia powinny również być wykonane z elementów z tworzyw naturalnych i posiadać  donice obsadzone krzewami i kwiatami. Co ważne, akcenty reklamowe będą mogły być umieszczane tylko na lambrekinach parasoli lub markiz oraz na meblach.

 

–  Zasady zostały określone po to, by dopasować funkcjonowanie ogródków sezonowych do reprezentacyjnego charakteru Rynku i deptaka. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z ubiegłego roku i podejmujemy kolejny krok zmierzający do  wprowadzenia ładu estetycznego w mieście – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

 

 

Więcej na temat zasad funkcjonowania ogródków sezonowych na płycie Rynku i na Deptaku w Rybniku w zarządzeniu Prezydenta Miasta Rybnika dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej - zobacz

W załączniku do zarządzenia określone zostały tereny dla lokalizacji ogródków na Rynku i Deptaku w sezonie wiosenno-letnim.  Informacja ta jest szczególnie istotna dla osób, które prowadzą lub planują prowadzić jakąkolwiek działalność na terenie Deptaku lub Rynku.

 

  • Informacje na temat zawierania umów dzierżawy terenów na płycie Rynku oraz na Deptaku w Wydziale Mienia Urzędu Miasta Rybnika, tel. 32 43 92 014

  • Informacje w zakresie uzgadniania i akceptacji projektów zagospodarowania ogródków w Wydziale Architektury urzędu Miasta Rybnika, tel. 32 43 92 059.

 

Źródło: Biuro PrasowePoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-03-24

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt