Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kamila Paradowska dyrektorem ICK


1 kwietnia stanowisko dyrektora Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu obejmie Kamila Paradowska. Kamila Paradowska z wykształcenia jest socjologiem. Tytuł magistra zdobyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Od 2000 roku zawodowo związana jest z jednostkami samorządu terytorialnego. Pracowała m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie. Od maja 2014 roku pełniła funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, zajmując się przede wszystkim zarządzaniem instytucją i koordynowaniem działalności kulturalnej w gminie, a także prowadzeniem strony internetowej gminy, redagowaniem miesięcznika „Panorama Gminy Mierzęcice” i zarządzaniem gminnym targowiskiem.

 

O wyborze osoby sprawującej funkcję dyrektora Industrialnego Centrum Kultury zadecydował konkurs.

–  Pani Kamila łączy  w sobie cechy, które  w tym miejscu będą niesamowicie ważne. Mowa z jednej strony o  fascynacji obiektami kultury przemysłowej – zabytkami industrialnymi,  z drugiej zaś  o doświadczeniu  w pracy w trudnym środowisku. Chcielibyśmy stworzyć z „Ignacego” unikatowy jak na skalę polską obiekt zabytków techniki, który będzie silnie angażował lokalną społeczność i który będzie kołem zamachowym do tego, by Niewiadom zacząć zmieniać – podkreśla zastępca prezydenta Rybnika, Piotr Masłowski.

 

Kamila Paradowska swoją pracę chce rozpocząć od zapoznania się ze strukturą organizacyjną  placówki i jej pracownikami. Nowa dyrektor chciałaby także poznać mieszkańców dzielnicy i ich oczekiwania.

Chcę połączyć doświadczenia zdobyte w pracy w sferze kultury z tymi, które mam dzięki działalności związanej z szeroko rozumianą polityką społeczną. Potrafię zaangażować ludzi do  wspólnych przedsięwzięć i to chciałabym robić w dzielnicy Niewiadom. Planuję wiele inicjatyw, eventów wykorzystujących zwłaszcza bogactwo tradycji górniczej.  Mam nadzieję, że mieszkańcy włączą się w moją pracę. Chciałabym ją opierać właśnie na współpracy z ludźmi i instytucjami, tak, by Industrialne Centrum Kultury stało się Mekką  kulturalną Rybnika, przyciągając jak najwięcej osób – podkreśla Kamila Paradowska.

 

W planach Kamili Paradowskiej jest także readaptacja kolejnych budynków kompleksu, tak aby jak najlepiej zagospodarować całą  przestrzeń. Dyrektor ICK chciałaby także stworzyć ciekawą ofertę kulturalną, która adresowana byłaby do określonych grup odbiorców i skupiałaby się m.in. na  imprezach tematycznych.

 

Źródło: Biuro Prasowe
Zastępca Prezydenta Rybnika Piotr Masłowski oraz nowy dyrektor ICK Kamila Paradowska. Fot. S. Horzela-Piskula
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-03-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt