Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Międzynarodowe spotkanie baseballowe


Rybniczanin grający w amerykańskiej lidze, pochodzący z Chicago zawodnik i trener oraz prezes klubu z Ostrawy spotkali się w poniedziałek 4 kwietnia  z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą na boisku baseballowym KS „Silesia” Rybnik.Spotkanie na boisku przy ul. Partyzantów było przede wszystkim okazją do pożegnania wylatującego do USA Artura Strzałki, rybnickiego miotacza, który jako pierwszy polski baseballista w historii podpisał kontrakt z zawodową drużyną New York Yankees. Rybnicki sportowiec, po przerwie związanej z cyklem startowym, wraca do Stanów, gdzie będzie reprezentował klub z Nowego Jorku w rozgrywkach w ramach jednej z lig baseballowych.

 

 – Początek ostatniego sezonu był dla mnie ciężki, bo borykałem się z kontuzją barku. Szybko wróciłem jednak do składu i czułem, że z meczu na mecz jest coraz lepiej. Gram w tej chwili w piątej drużynie, ale mam okazję do podpatrywania umiejętności zawodników z pierwszej. Doskonalę technikę gry, w tym roku muszę popracować nad kontrolą  różnego rodzaju piłek. Baseball w USA to sport narodowy, realizowany bardzo profesjonalnie. Ma nadzieję, że kiedyś zagram w pierwszej drużynie. W tym roku chciałbym zagrać w drugim lub trzecim składzie – mówi Artur Strzałka. 

 

Klub KS „Silesia” Rybnik powitał także nowego zawodnika i jednocześnie trenera, pochodzącego z Chicago Bradena Lee, korty wcześniej swoimi doświadczeniami dzielił się w Niemczech i Czechach.
Braden Lee, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz Artur Strzałka. Fot. W. Troszka

 

Trener został zaproszony do współpracy z kilkoma klubami regionu. Idea związana z tym, by sprowadzić zagranicznego trenera i podnieść poziom sportowy śląskich klubów zrodziła się w ramach Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu. Szczególne zasługi w tym względzie ma wychowanek KS Silesia, Przemysław Paluch, który gra obecnie w lidze niemieckiej. Braden Lee będzie trenował zawodników z Rybnika i Żor. Z jego doświadczeń będą też korzystać miejscowi  trenerzy  – wskazuje Krzysztof Sobik, prezes KS „Silesia” Rybnik.

 

Działamy, aby podnosić poziom dyscypliny. W tym roku uruchomiliśmy dwa ciekawe programy. Mowa o szkoleniu dzieci w akademii baseballowej oraz działaniach związanych z organizacją profesjonalnego szkolenia, czego efektem jest obecność amerykańskiego trenera – podkreśla  Jan Smołka, prezes Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu.Fot. W. Troszka

 

Na boisku przy ul. Partyzantów pojawił się także Radim Kepák, prezes i trener klubu Arrows Ostrawa. Obecność czeskiego selekcjonera związana była z ciągle rozwijającą się współpracą pomiędzy drużynami z Rybnika i Ostrawy.  W jej ramach organizowane są m.in. zawody ligi śląsko-morawskiej czy wspólne akcje szkoleniowe.

 

Jestem zadowolony ze współpracy polsko-czeskiej, bo jesteśmy blikami sąsiadami, a nie do końca wykorzystujemy możliwości z tym związane.  Cieszę się również z tego, że mamy zawodnika, który z Rybnika wyszedł w wielki świat, i że ten wielki świat w postaci nowego trenera przychodzi do nas, dzieląc się swoimi doświadczeniami sportowymi. Baseball jest dyscypliną niszową, ale już wpisaną w krajobraz Rybnika. To również sport bardzo rodzinny i ten potencjał trzeba wykorzystać. Działacze klubu i zawodnicy mogą czuć się dumni z tego, co już udało się stworzyć. Myślę, że miasto stopniowo będzie wspierać te działania – podsumowuje prezydent Rybnika Piotr KuczeraArtur Strzałka i Braden Lee. Fot. A. Kolenda
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-04-05

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt