Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ekologiczna ofensywa


Od grudnia 2015 roku do marca 2016 r. Miasto Rybnik złożyło 3 wnioski o dofinansowanie na ogłoszone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 konkursy. Projekty dotyczą infrastruktury miejskiej, a ich wspólnym celem jest zmniejszenie emisji ilości szkodliwych substancji do powietrza.  • Pierwszy z projektów dotyczy modernizacji oświetlenia ulicznego. W jego ramach w 414 punktach świetlnych na rybnickich drogach znacząco obniży się zapotrzebowanie na energię elektryczną poprzez zastosowanie energooszczędnych opraw typu LED. Dodatkowo wymienione zostaną słupy oświetleniowe, których stan techniczny nie pozwala na montaż nowoczesnego oświetlenia oraz okablowanie. Jako uzupełnienie inwestycji zaplanowano wdrożenie systemu inteligentnego sterowania oświetleniem ulicznym w oparciu o zdalne zarządzanie i monitoring, co da dodatkowe efekty w oszczędzaniu energii. Wartość całej inwestycji zaplanowano na 3 612 397,04 zł, zaś planowane dofinansowanie to 2 161 003,19 zł. W przypadku uzyskania dofinansowania inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2016-2017.

 

  • Drugi z projektów dotyczy likwidacji w dwóch szkołach (SP 27 i SP 28) istniejących źródeł ogrzewania opartych o węgiel i olej opałowy oraz zastąpieniu ich ekologicznym źródłem opartym o odnawialne źródła energii. W obu szkołach zostaną zainstalowane pompy ciepła o mocy 173 kW zasilane źródłem geotermalnym. Wartość całej inwestycji zaplanowano na 2 514 872,32 zł, zaś planowane dofinansowanie to 1 499 869,85 zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2016 r., niezależnie od faktu pozyskania środków zewnętrznych. Całość środków jest już zabezpieczona w budżecie miasta.

 

  • Ostatni trzeci projekt dotyczy kompleksowej termomodernizacji 19 obiektów użyteczności publicznej (przedszkola, szkoły, obiekt MOSIR), w ramach której wymianie lub modernizacji poddane zostanie 11 źródeł ciepła. Wartość całej inwestycji zaplanowano na 23 936 678,14 zł, zaś planowane dofinansowanie to 19 999 971,37 zł. Inwestycja została rozpoczęta w 2015 r., kiedy termomodernizacji poddano pierwsze 6 obiektów. W przypadku uzyskania dofinansowania pozostała część projektu obejmująca 13 obiektów zostanie zrealizowana do listopada 2018 r.


Obecnie czekamy na rozstrzygniecie wspomnianych konkursów i przygotowujemy się do kolejnych planowanych na jesień br. O wynikach będziemy informować na bieżąco.


Źródło: Wydział RozwojuPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-04-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt