Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Żłobek w Rybniku


Prezydent Rybnika Piotr Kuczera przedstawił koncepcję wybudowania w dzielnicy Maroko-Nowiny żłobka. To jedna z  inwestycji  rozwijających infrastrukturę oświatową w mieście. Żłobek, którego lokalizacja planowana jest na terenie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej, pomieści od 70 do 80 dzieci i według założeń będzie posiadał nowoczesną formą architektoniczną dopasowaną do istniejącego otoczenia. Taka a nie inna lokalizacja wybrana została przede wszystkim z uwagi na łatwość dojazd do obiektu  z większości dzielnic miasta.

 

Tego typu inwestycja to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy chcą skutecznie łączyć życie zawodowe z rodzinnym, i  którzy wskazywali na brak „zaplecza żłobkowego” w mieście. Takie są zresztą fakty, współczynnik opieki w żłobkach na terenie miasta Rybnika to zaledwie 6%, podczas gdy wiele innych miast ma w tym zakresie 20-30%, planowana inwestycja na pewno poprawi sytuację  tłumaczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.  
Konferencja na temat inwestycji rozwijających infrastrukturę oświatową. Fot. W. Troszka

 

 

Projekt zakłada realizację w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a powstały obiekt posiadać będzie powierzchnię użytkową od 600 do 800 m2, pełne zaplecze kuchenne i sanitarne. Wybudowanie obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu kosztować będzie szacunkowo  około 4,5 mln zł.

 

–  Inwestycja jest bardzo istotna dla rozwoju miasta. Zaplecze w postaci żłobków, przedszkoli to jest coś, co może zadecydować o tym, że ktoś zdecyduje się zamieszkać w Rybniku albo w mieście pozostać,  a na tym nam bardzo  zależy – dodaje gospodarz miasta.

 

Rozważana jest formuła funkcjonowania żłobka:

–  Może być to żłobek miejski, ale zastanawiamy się też nad drugim wariantem – zostanie ogłoszony konkurs na realizację zadań z podnajęciem budynku przez podmiot, który będzie występował do miasta o dotację – wyjaśnia Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika. 

 

O tym, czy żłobek powstanie, zadecyduje Rada Miasta na najbliższej sesji, która odbędzie się 21 kwietnia. Planowana lokalizacja żłobka (mat. Biura Prasowego)

Przykładowa wizualizacja obiektu. Materiały ze strony internetowej firmy: Projekty Gotowe.pl Spółka Architektoniczna Sp.z o.o., Nazwa projektu: „Żłobek GUCIO”. Autor projektu: arch. Katarzyna Florek

 

***

 

Plany budowy żłobka to nie jedyna inwestycja związana z rozwojem infrastruktury oświatowej w mieście. Trwają prace związane z budową fundamentów nowego przedszkola w dzielnicy Boguszowice Stare. Na części obiektu rozpoczęto już wznoszenie ścian konstrukcyjnych budynku. Przedszkole powinno zostać przekazane do użytkowania 1 września, a w wyniku wybudowania obiektu powstanie 250 miejsc dla dzieci przedszkolnych.

Więcej o nowym przedszkolu TUTAJ.Budowa nowego boguszowickiego przedszkola. (mat. Biura Prasowego)

 

 

W maju br. ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie robót związanych z rozbudową  Przedszkola nr 7 w dzielnicy Rybnik-Północ. W tej chwili trwają prace projektowe związane z organizacją i zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Powierzchnia zabudowy nowej części budynku będzie wynosiła  265,15 m2. W projektowanym obiekcie powstaną cztery nowe sale dydaktyczne, natomiast w istniejącym obiekcie jedna sala zostanie zaadaptowana na potrzeby zaplecza socjalno-magazynowego, co spowoduje zwiększenie ilości miejsc w przedszkolu o 75.

Więcej o tej inwestycji TUTAJ.

 Lokalizacja rozbudowywanego Przedszkola nr 7 (mat. Biura Prasowego)

 

We wrześniu br. powinno zostać oddane do użytku boisko w dzielnicy Boguszowice Osiedle. Realizacja zadania jest na etapie przygotowania zamówienia. Obiekt powstanie na terenie obecnego boiska trawiastego przy ul. Rajskiej w dzielnicy Boguszowice Osiedle. Będzie to boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej z poliuretanu. Teren zostanie oświetlony i będzie monitorowany kamerami. Boisko będzie obiektem ogólnodostępnym z możliwością wykorzystania dla potrzeb organizacji imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno-sportowym w dzielnicy. 

Więcej o tej inwestycji TUTAJ

 

Źródło: Biuro Prasowe UMTeren, na którym powstanie nowe boisko (mat. Biura Prasowego)

Teren, na którym powstanie nowe boisko (mat. Biura Prasowego)
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-04-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt