Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnik na 5


22 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której Rybnik oficjalnie otrzymał tytuł "Gmina na 5!" za zajęcie piątego miejsca w rankingu miast i gmin w zakresie dobrych praktyk w obsłudze przedsiębiorców i inwestorów.Badanie przeprowadził Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Weryfikacji i analizie poddana została komunikacja elektroniczna urzędów z podmiotami, które próbują uzyskać informacje.

Badaniu poddano komunikację jednostronną – oficjalne witryny internetowe oraz komunikację dwukierunkową – kontakt mailowy z wykorzystaniem metody „tajemniczego klienta”.

 

Instytut do badania wytypował 656 gmin i miast najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym w całej Polsce (tj. klasy A oraz B). Po przeprowadzonym badaniu tylko 18 podmiotów uzyskało tytuł "Gmina na 5!", spełniając kryterium uzyskania przynajmniej 23 punktów. Wśród tego grona znalazło się Miasto Rybnik, które sklasyfikowane zostało na piątym miejscu. Jednocześnie Rybnik został najwyżej ocenionym miastem z województwa śląskiego, z którego przebadano aż 105 gmin. Pierwsze miejsce w rankingu zdobyło Miasto Toruń, na kolejnych lokatach uplasowały się Kielce, Lublin oraz Krosno.

 

Rybnik zanotował ogromny awans w stosunku do rankingu ubiegłorocznego, w którym to zajął 112 miejsce. Poprawa jakości obsługi skierowanej do potencjalnych inwestorów była możliwa m.in. dzięki uruchomieniu serwisu dedykowanego dla inwestorów i przedsiębiorców biznes.rybnik.eu oraz decyzji prezydenta Rybnika Piotra Kuczery o utworzeniu Biura Obsługi Inwestora w ramach struktur Urzędu Miasta Rybnika.

 

Nagrodę dla miasta podczas konferencji w Warszawie odebrał Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Wojciech Student.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-04-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt