Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pomajówkowaliśmy… ;)


Pierwsza rybnicka majówka, czyli cykl imprez pod wspólnym hasłem „Maj, bzy, Rybnik i Ty”, pozostawiła po sobie wrażenia, emocje i wiele pozytywnych wspomnień, zarówno wśród rybniczan, jak i licznych przybyłych w tych dniach do naszego miasta gości.Było elektronicznie, jazzowo, filmowo, historycznie, patriotycznie i klimatycznie... Jednym słowem, było w czym wybierać. Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału we wspólnym majowym świętowaniu, a także dla tych, którzy byli, ale chętnie wróciliby do przeżytych chwil, mamy porcję majówkowych wspomnień:Majowa zabawa ruszyła… ostatniego dnia kwietnia, kiedy to na rybnickim kampusie rozkręciła się impreza, pod hasłem „Electronic music day kampus”:

 

W niedzielne, pierwszomajowe popołudnie o nastrojowe, jazzowe klimaty na rybnickim rynku zadbali Po Prostu, Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio, Kuba Badach oraz Wojtek Mazolewski Quintet:

 

Dzień później rynek zamienił się w wielką plenerową salę kinową, gdzie wtuleni w leżaki miłośnicy kina mogli spędzić leniwe, relaksujące popołudnie, oglądając „Króla Maciusia I”, „Miłość” czy porcję związanych z naszym miastem filmowych wspomnień,  z rybnickiego archiwum:  

 

„Czas Patriotów” - czyli Święto Konstytucji 3 Maja, to oczywiście tradycyjne, oficjalne obchody, na które składała się msza św. w rybnickiej bazylice i okolicznościowe spotkanie na rynku.

Szersza relacja tutaj

 

Zwolennicy nieco luźniejszego świętowania mieli okazję wybrać się z przewodnikiem na historyczny spacer ulicą (jakżeby inaczej?) 3 Maja.

Jak przebiegał ten specyficzny pochód majowy przeczytać można tutaj

 

Zmęczeni spacerem mogli potem przeżyć chwile wzruszeń, włączając się we wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Koncert taki, w wykonaniu Filharmonii Rybnickiej oraz chóru Bel Canto odbywał się w zaciszu parku na kampusie:

 

No i wielki majowy finał, którego nie zepsuła nawet kapryśna pogoda. Wspaniały, klimatyczny koncert na rybnickim rynku, w trakcie którego niezapomnianych muzycznych doznań, dostarczyli OZD & goście, Skubas, oraz SMOLIK & Kev Fox:

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a na kolejne majowe świętowanie zapraszamy oczywiście już za rok… Już dziś warto zaplanować sobie i przyjaciołom czas na kolejną, rybnicką majówkę.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-05-05

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Choć mało kto jest Cezarem, to jednak każdy raz w życiu stoi przed swoim Rubikonem.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt