Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z wizytą w Sopocie


We wtorek, 10 maja, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz jego zastępca Wojciech Świerkosz przebywali w Sopocie. Wizyta i spotkania m.in. z prezydentem miasta Jackiem Karnowskim  miały na celu poznanie doświadczeń Sopotu w zakresie edukacji żeglarskiej młodzieży.Sopot to miasto o bogatej tradycji żeglarskiej. Dla Rybnika, któremu zależy na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu potencjału Zalewu Rybnickiego, doświadczenia w zakresie tworzenia warunków dla rozwoju sportów wodnych są bardzo cenne.

 

W ramach wizyty w nadmorskiej miejscowości rybniccy samorządowcy zyskali wiele cennych informacji, które będzie można wykorzystać na rybnickim gruncie. Piotr Kuczera i Wojciech Świerkosz odbyli m.in. w sopockim magistracie robocze spotkanie, w którym uczestniczyli Piotr Płocki –  naczelnik tamtejszego Wydziału Oświaty i Barbara Nowodworska – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sopocie. Tematem rozmowy były sposoby organizacji zajęć i finansowania żeglarskich klas sportowych. Uwagę skupiono także na programie nauki żeglowania w klasach szkoły podstawowej i gimnazjum.
Prezydent Rybnika Piotr Kuczera i prezydent Sopotu Jacek Karnowski w towarzystwie osób zajmujących się sportem i oświatą w Sopocie. Fot. W. Świerkosz

 

Delegacja z Rybnika spotkała się też z Jackiem Noetzelem, szefem sekcji A-klasy Uczniowskiego Klubu Sportowego Navigo Sopot. Ta część wizyty skupiona była na omówieniu zasad współpracy na linii klub – miasto. Była to też okazja do poznania sprzętu, łodzi żaglowych, katamaranów, zaplecza i infrastruktury klubu.

 

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera i jego zastępca Wojciech Świerkosz spotkali się także z Krystianem Hlavatym, Komandorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot.  Tematem rozmowy była współpraca klubu z miastem i UKS Navigo w zakresie szkolenia żeglarskiego.

 

Wyjazd miał  też aspekt praktyczny dzięki wizycie w sopockiej marinie, gdzie goście z Rybnika zapoznali się z budową jachtu pełnomorskiego s/y Alf. Samorządowcy odbyli też rejs po zatoce łodzią żaglową, wraz z załogą: Wojciechem  Chmielewskim i  Piotrem Weltrowskim.

 Wyjazd do Sopotu był okazją do zgłębiania tajemnic żeglarstwa. Fot. W. Świerkosz

 

Ważną częścią wizyty w Sopocie było spotkanie z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim, podsumowujące i porządkujące wcześniej uzyskane informacje na temat doświadczeń Sopotu w zakresie edukacji żeglarskiej młodzieży.

 

Włodarze Rybnika mieli też okazję poznać kulturalne oblicze trójmiejskiego ośrodka. Odwiedzili m.in. Sopotekę – galerię kultury multimedialnej, uczestnicząc w spotkaniu z Aleksandrem Hallem. Złożyli też wizytę w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, gdzie w ramach czasowej ekspozycji prezentowane są prace pochodzącego z rybnickiego Popielowa Edwarda Sitka.Wizyta rybnickich samorządowców miała na celu poznanie doświadczeń Sopotu w zakresie edukacji żeglarskiej młodzieży. Fot. W. Świerkosz

Delegacja z Rybnika zobaczyła m.in. jak funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy Navigo Sopot. Fot. W. Świerkosz

Delegacja z Rybnika gościła tez w Sopockim Klubie Żeglarskim Ergo Hestia Sopot. Fot. W. Świerkosz
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-05-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt