Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Perła samorządu dla Rybnika


Rybnik znalazł się na 8 miejscu ogólnopolskiego rankingu Dziennika Gazety Prawnej Perły Samorządu 2016. W skali województwa śląskiego miasto uplasowało się na drugiej pozycji.Laury dla najlepszych samorządów i włodarzy miast wręczone zostały 24 maja w warszawskim Teatrze Kamienica. Rybnik został wyróżniony 8 miejscem w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

 

Jak podkreślają organizatorzy rankingu, ich celem było wskazanie gmin, „w których żyje się lepiej, niż się żyło”. Na podstawie przygotowanych ankiet o charakterze przekrojowym oceniono kilka obszarów funkcjonowania samorządów. Badano m.in. to, czy gminy potrafią określić swoją strategię oraz czy pracują nad dokumentami o charakterze strategicznym. Sprawdzano, w jaki sposób gminy zarządzają swoim budżetem, oceniano też działania samorządów w zakresie dążenia do poprawiania zdolności finansowej i przyciągania inwestorów. Ranking weryfikował też to, czy gminy pracują nad zwiększeniem potencjału społecznego mieszkańców. Bardzo ważną kwestią była też ocena tego, w jaki sposób samorząd wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców, np. w zakresie wsparcia dla rodzin, zapewniania dostępu do usług transportowych oraz w wielu innych wskazywanych przez poszczególne gminy obszarach.

 

Oceny gmin dokonywała też kapituła konkursu, w składzie której znaleźli się: Marta Gadomska i Zofia Jóźwiak z Dziennika gazety Prawnej, Renata Siwiec oraz Agnieszka Dawydzik – menadżerki w zespole sektora publicznego Deloitte oraz dr Tomasz Podkański, zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich. Komicja doceniała zwłaszcza te gminy, które potrafiły wykazać wszechstronność w wykorzystywaniu swojego potencjału, podejmują działania wykraczające poza ustawowe obowiązki oraz w kreatywny sposób poszukują funduszy i inwestorów.

 

Obecność w rankingu to oznaka dojrzałości i wszechstronności gminy. Wszystkie przyznane tytuły „Pereł Samorządu 2016” oraz wyróżniania honorują samorządy, które w sposób efektywny i z otwartością na nowe pomysły realizują misję publiczną – czytamy na łamach Dziennika Gazety Prawnej w podsumowaniu tegorocznego rankingu najlepszych samorządów.
Perły Samorządu 2016
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-05-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt