Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Półmaraton Księżycowy


25 czerwca w Rybniku odbędzie się prawdziwe święto biegowe. Wszystko za sprawą VII edycji Półmaratonu Księżycowego. Nocny klimat, wielkie emocje oraz niepowtarzalna atmosfera – to wszystko czeka na uczestników i kibiców wydarzenia.Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest jednym z nielicznych biegów nocnych o dystansie 21,0975 km. W poprzednim półmaratonie wystartowało 1500 uczestników, w tym 400 osób  z Rybnika. W tym roku biegacze będą mieli tradycyjnie do pokonania trzy pętle. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kąpieliska Ruda. Trasa będzie biegła ulicami Rybnika, rozpoczynając od ul. Gliwickiej, przez ulice dzielnicy Rybnik-Północ, śródmieście i rynek, dalej przez ul. Rudzką do ronda Wawok i ul. Obwiednią Północną na teren „Rudy”.

 

Impreza jest odpowiedzią na wyzwania współczesnych czasów – bieganie to bardzo popularna w tej chwili forma aktywności. Rybnicki Półmaraton Księżycowy buduje bardzo dobrą atmosferę wokół sportu, to wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i tym wszystkim, którzy chcą się sprawdzić i spróbować swoich sił. Zapraszam wszystkich do włączenia się i współtworzenia biegowego święta w Rybnikumówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Dzięki temu, że biegacze przebiegają trzy pętle, pojawią się kilka razy w ciekawych punktach miasta, pozwalając kibicom na obserwowanie rywalizacji. Zapraszamy na tę jedyną w swoim rodzaju imprezę sportową, której dopingowanie zawodników przez mieszkańców jest bardzo ważnym aspektem – podkreśla Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.
O rybnickim Półmaratonie Księżycowym rozmawiano podczas konferencji prasowej. Fot. J. Rzymanek

W tegorocznym pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy numer startowy oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z kąpieliska „Ruda”. Na każdego uczestnika, który ukończy bieg w regulaminowym czasie (3h), czekać będzie wyjątkowy medal. Na najlepszych zawodników w kategorii OPEN czekać będzie zaś nagroda finansowa.

 

Dodatkowo w kategoriach wiekowych nagrodzonych zostanie pierwszych 10 miejsc w każdej z nich. Wyjątkową pamiątką dla najlepszych biegaczy będzie trofeum – najszybsi zawodnicy Półmaratonu Księżycowego otrzymają niepowtarzalny kamień księżycowy.

 

Oprócz zmagań wg kategorii przygotowano dodatkowe rywalizacje: Maraton Dwóch Serc i Sztafetę Firm. Nagrodzeni zostaną również Najlepszy Rybniczanin i Najlepsza Rybniczanka.

 

Oprócz biegu na 21 km organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych oraz wydarzenia towarzyszące, które będą odbywać się przez cały dzień. Od godziny 15.00 na boiskach piłkarskich RKP przy ul. Gliwickiej będą biegać i bawić się dzieci oraz młodzież w specjalnie przygotowanej dla nich Strefie Małego Biegacza. A dla tych, dla których półmaratoński dystans to jednak trochę za dużo, zostanie zorganizowany Minipółmaraton Inżyniera o długości dziesięciokrotnie krótszej (2,1 km; godz. 17.30). Trasa będzie wiodła dookoła stawu obok kąpieliska „Ruda”. W tym dniu organizatorzy przygotują również strefę gastronomiczną, a także strefę relaksu i masażu.

 

Więcej informacji TUTAJFot. J. Rzymanek

Mapa Półmaratonu Księżycowego 2016
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Młodość jest piękna, dopóki się nie skończy. A później... jest zwykle jeszcze piękniejsza... we wspomnieniach.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt