Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Jeszcze wolne miejsca w przedszkolach


4721 dzieci będzie od nowego roku korzystać z opieki w rybnickich przedszkolach. Tak duża liczba miejsc to efekt starań i działań władz miasta. Na terenie Rybnika pozostało jeszcze 69 wolnych miejsc dla przedszkolaków.Tegoroczny nabór do przedszkoli był szczególny ze względu na przyjętą przez Sejm w grudniu 2015 r. ustawę zmieniającą wiek, od którego rozpoczyna się obowiązek szkolny (z 6 na 7 lat).

 

Już w tym czasie próbowano oszacować, jaką liczbą miejsc w przedszkolach musi dysponować Miasto, żeby zaspokoić potrzeby mieszkańców. Przyjęto założenie, zgodnie z którym w przedszkolach zostają wszystkie dzieci 6-letnie, a poziom zainteresowania rodziców miejscami w przedszkolu pozostaje taki sam, jak w roku szkolnym 2015/2016, tj.:

  •  98 % rocznika dzieci 5-letnich
  •  80 % rocznika dzieci 4-letnich
  •  80 % rocznika dzieci 3-letnich

Mając na uwadze powyższe założenia, obliczono, że może zabraknąć miejsc dla około 500 dzieci. Znalazło to potwierdzenie w danych z naboru. Na dzień 18 kwietnia br. Miasto mogło zapewnić 4 368 miejsc. Tymczasem chęć kontynuacji edukacji w przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017 wyrazili rodzice 3 698 dzieci, a w systemie zarejestrowano zaś 1 131 nowych podań. Zgodnie z tym, miejsca w przedszkolach zabrakłoby dla 461 dzieci. Jednocześnie po naborze do szkół podstawowych okazało się, że ponad 226 dzieci 6-letnich pójdzie do klasy I szkoły podstawowej.

 

Dysponując danymi naborowymi oraz wykorzystując rozeznanie możliwości lokalowych Miasta, Prezydent podjął decyzję o otwarciu dodatkowych oddziałów przedszkolnych. W naborze wykorzystano też miejsca, jakie utworzone zostały dzięki budowie nowego Przedszkola nr 50 w Boguszowicach Starych.

 

W efekcie tych starań otwarto 19 nowych oddziałów. Po naborze uzupełniającym przedszkola rybnickie zapewnią edukację dla 4721 dzieci. 13 chętnych nie znalazło miejsca w wybranym przedszkolu, nie mniej na terenie Rybnika pozostało w sumie jeszcze 69 wolnych miejsc dla przedszkolaków (ostatecznie zdecydowano o nie otwieraniu 2 pierwotnie projektowanych oddziałów).

 

Lista przedszkoli, w których są jeszcze wolne miejsca TUTAJ.

 

Koszty osobowe związane z funkcjonowaniem nowych oddziałów w roku szkolnym 2016/2017 to 3 158 712 zł. Wyposażenie 19 nowych oddziałów to koszt około 190 000 zł (10 000 zł/oddział). Koszty związane z niezbędnymi inwestycjami to ponad 9 mln zł.

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt