Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Więcej na ekodotacje


Na sesji Rady Miasta Rybnika, która odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, rybniccy radni będą decydować o zwiększeniu puli środków na ekologiczne inwestycje rybniczan z trzech do pięciu milionów zł.Budżet Miasta Rybnika na 2016 rok zakładał przeznaczenie na ten cel 3 milionów złotych. To o 100% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Biorąc pod uwagę zainteresowanie mieszkańców nowym regulaminem dopłat, zaplanowana pula na pewno zostanie wykorzystana. W związku z tym prezydent Rybnika Piotr Kuczera zaproponował zwiększenie tej kwoty o kolejne 2 miliony złotych.

 

Jeżeli Rada Miasta Rybnika zaakceptuje przedstawiony projekt, dopłacimy w tym roku mieszkańcom do ekologicznych inwestycji w sumie 5 mln złotych. W stosunku do poprzednich lat aż pięciokrotnie zwiększymy zatem środki przeznaczone na ten cel. Cieszy fakt, że rybniczanie zdecydowali się działać i zmieniać sposób ogrzewania swoich domów. To oznacza, że dokonują się powoli zmiany w naszej mentalności – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

 

Warto przypomnieć, że nowy regulamin dopłat uwzględnia m.in. możliwość otrzymania dofinansowania na wykonanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych przy jednoczesnej wymianie źródła ciepła oraz premiuje rozwiązania najbardziej efektywne.

 

Od początku kwietnia złożono 318 wniosków o dofinansowanie do inwestycji ekologicznych. Podpisanych zostało 165 umów na łączną kwotę 2 141 000 zł. Najwięcej złożonych przez rybniczan wniosków dotyczy instalacji pomp ciepła oraz montażu kotłów gazowych.

 

Na moich spotkaniach z mieszkańcami często pojawiają się ludzie, którzy nie pytają już, co zrobić, ale sami mówią o swoich działaniach prowadzących do zmiany sposobu ogrzewania. Najczęściej wybieranym wariantem jest połączenie termomodernizacji z wymianą źródła ogrzewania, co bardzo mnie cieszy, bo to gwarancja najsilniejszego efektu ekologicznego. W tym względzie nasz regulamin dopłat jest pokazywany jako bardzo efektywny przykład służący poprawie jakości powietrza – dodaje prezydent Rybnika.

 

Warto pamiętać, że w 2016 r. realizowane są także wnioski na starych zasadach dofinansowania, jeszcze z poprzedniego regulaminu. W realizacji jest Zarządzenie Prezydenta Miasta na kwotę 413 980 zł (137 wniosków; wypłacono 99). Więcej informacji TUTAJ.

7 czerwca br. komisja do spraw dotacji rozpatrywała zaś kolejnych 180 wniosków, w niedługim czasie podpisane zostanie zarządzenie prezydenta umożliwiające zawarcie umów z wnioskodawcami i wypłatę dotacji.

 

Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania. Szczegółowe informacje na temat obowiązującego regulaminu dopłat TUTAJ.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-22

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt