Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

„Szalorożce” u prezydenta


Świetnie zaprezentowali się w Stanach Zjednoczonych i opowiedzieli o swoich sukcesach prezydentowi. „Szalorożce” – drużyna rybnickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która odniosła spory sukces podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2016 w USA, gościła 23 czerwca w rybnickim magistracie.Finał Światowej Olimpiady Kreatywności odbył się w dniach 25 – 28 maja na terenie kampusu Uniwersytetu w Knoxville (Tennessee). W przedsięwzięciu udział wzięło około 17 tyś. osób z całego świata, łącznie ponad 1400 drużyn z 21 krajów.

 

Uczestnicy, podzieleni na 4 kategorie wiekowe, prezentowali swoją kreatywność w różnych wyzwaniach przed ekspertami. Konkursowe zadania polegały m.in. na tworzeniu ze wskazanych materiałów określonych przedmiotów czy konstrukcji oraz rozwiązywaniu zadań łączących zagadki logiczne, zadania z zakresu nauk ścisłych z zagadnieniami psychologicznymi.

Rybnik reprezentowała pięcioosobowa drużyna „Szalorożców” z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, którą tworzyli: Marta Cyran, Joanna Szymik i Grzegorz Kuźnik – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku oraz Oliwia Pływacz i Eliasz Banasiewicz – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Trenerką zespołu była psycholog Kamila Woźnica.
Finał Światowej Olimpiady Kreatywności odbył się w dniach 25 – 28 maja na terenie kampusu Uniwersytetu w Knoxville (Tennessee). Fot. Materiały Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

 

Rybnicka drużyna otrzymała nagrodę za najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w naukowym „Wyzwaniu na już" ("Instant Challenge") , pokonując pozostałych 65 drużyn. Poza złotym medalem w tym zadaniu, rybnicka drużyna znalazła się w czołówce wyzwania „In Plain Sight”, zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej w swoim przedziale wiekowym.

 

W ramach wykonywanych zadań reprezentanci Rybnika musieli np. stworzyć rafę koralową z przeznaczonych do recyklingu odpadów albo też zbudować odporną na działanie wody konstrukcję ze szklanych kamyków. Wyzwania wymagały wykazania się umiejętnością współdziałania w grupie, zdolnością pracy pod presją czasu, a ponadto kreatywnością, innowacyjnością i odwagą.Podczas wyjazdu do USA uczestnicy olimpiady kreatywności znakomicie promowali Rybnik. Fot. Materiały Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

 

Wszystkie te umiejętności zawodnicy szlifowali od początku roku szkolnego. Do udziału w światowym finale rybnicka drużyna zakwalifikowała się dzięki zwycięstwu w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, która odbyła się w dniach od 1 do 3 kwietnia br.

 

O swojej drodze do sukcesu członkowie drużyny „Szalorożce” opowiadali prezydentowi Rybnika Piotrowi Kuczerze podczas spotkania w rybnickim urzędzie miasta. Jak na mistrzów kreatywności przystało, swoje doświadczenia związane z konkursem przedstawili w ciekawej formie, eksponując to co, najważniejsze w multimedialnej prezentacji. Zapraszamy do zapoznania się z nią TUTAJRadość ze zdobytych medali była ogromna. Fot. Materiały Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

 

Bardzo się cieszę z sukcesów, jakie odniosła drużyna Szalorożców. Dobry występ reprezentującej Rybnik drużyny na arenie międzynarodowej to świetna promocja dla miasta, sygnał do świata, że to właśnie w Rybniku kształci się odważną, kreatywną i nieszablonowo myślącą młodzież – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

 

Wyjazd drużyny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na Światową Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination 2016 w USA wsparło Miasto Rybnik, przekazując młodzieży 26 tysięcy zł na cele związane z organizacją wyjazdu za ocean. Wsparcia w wysokości 5 tysięcy zł udzieliła też gmina Czerwionka-Leszczyny, z terenu której pochodzi dwoje członków drużyny.Pamiątkowa fotografia Szalorożców z prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą. Fot. W. Troszka

 

Zachęcamy do zobaczenia filmu z zakończenia olimpiady - ZOBACZ


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czuć ból - znaczy być żywem. Nie ma życia bez cierpienia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt