Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Półmaraton Księżycowy za nami


Tak jak Francja jest w tej chwili centrum piłkarskiego świata, tak Rybnik stał się ważnym miejscem dla biegaczy. Wszystko za sprawą VII edycji Półmaratonu Księżycowego. W nocy z 25 na 26 czerwca w Rybniku odbyło się prawdziwe święto biegowe. Nocny klimat, wielkie emocje oraz niepowtarzalna atmosfera – to wszystko czekało na uczestników i kibiców VII Półmaratonu Księżycowego, jednego z nielicznych biegów nocnych o dystansie 21,0975 km. 

 

Biegacze mieli tradycyjnie do pokonania trzy pętle. Start i meta zlokalizowane były na terenie kąpieliska Ruda. Trasa biegła od ul. Gliwickiej, przez ulice dzielnicy Rybnik-Północ, śródmieście i rynek, dalej przez ul. Rudzką do ronda Wawok i ul. Obwiednią Północną z powrotem na teren „Rudy”.
Fot. J. Rzymanek

 

Rybnicki Półmaraton Księżycowy buduje bardzo dobrą atmosferę wokół sportu, to wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i tym, którzy po prostu chcą się sprawdzić i spróbować swoich sił. Dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli niezwykłą atmosferę biegowego święta w Rybniku, uczestnikom, kibicom, wolontariuszom i organizatorom wydarzenia – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


VII Półmaraton Księżycowy to jedyna w swoim rodzaju impreza sportowa, której dopingowanie zawodników przez mieszkańców jest bardzo ważnym aspektem. Dzięki temu, że biegacze musieli pokonać trzy pętle, pojawili się kilka razy w ciekawych punktach miasta, pozwalając kibicom na obserwowanie rywalizacji. Fot. J. Rzymanek

 

W tegorocznym pakiecie startowym każdy uczestnik otrzymał koszulkę techniczną, pamiątkowy numer startowy oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z kąpieliska „Ruda”. Na każdego uczestnika, który ukończył bieg w regulaminowym czasie 3 godzin, czekał wyjątkowy medal. Najlepsi zawodnicy w kategorii OPEN uhonorowani zostali nagrodą finansową. Dodatkowo w kategoriach wiekowych nagrodzonych zostało pierwszych 10 miejsc w każdej z nich. Najszybsi zawodnicy Półmaratonu Księżycowego otrzymali niepowtarzalny kamień księżycowy. Oprócz zmagań wg kategorii przygotowano dodatkowe rywalizacje: Maraton Dwóch Serc i Sztafetę Firm. Nagrodzeni zostali również Najlepszy Rybniczanin i Najlepsza Rybniczanka.

 Fot. J. Rzymanek


Oprócz biegu na 21 km organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych – strefę Małego Biegacza, Minipółmaraton Inżyniera, a także strefy: gastronomiczną, relaksu i masażu.


W kategorii OPEN wśród mężczyzn najlepszy okazał się Oleksander Sitkovski z Ukrainy, który pokonał trasę w czasie 1 h 6 min i 16 s. Najszybszą wśród kobiet była również Ukrainka – Alena Serdiuk z czasem 1 h 18 min i 41 s. Wśród rybniczan trasę pokonali najlepiej: Kamil Czapla i Ewa Fliegert.

 

W VII edycji Półmaratonu Księżycowego udział wziął zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski, uzyskując rezultat  lepszy od swego dotychczasowego rekordu życiowego. Fot. J. Rzymanek

Fot. J. Rzymanek

Fot. J. Rzymanek

Fot. J. Rzymanek

Fot. J. Rzymanek

Fot. J. Rzymanek

 

Szczegółowe informacje o wynikach już niedługo na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt