Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Miasto nabędzie tereny przy Zalewie


Miasto nabędzie zlokalizowane w okolicach Zalewu Rybnickiego tereny należące bądź dotychczas użytkowane przez EDF Polska S.A. Uchwały w tej sprawie na wniosek prezydenta Piotra Kuczery  podjęli radni na sesji Rady Miasta Rybnika w dniu 23 czerwca br. Radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia przez Miasto darowizny niezabudowanych działek położonych przy ul. Podmiejskiej, stanowiących przedmiot użytkowania wieczystego EDF Polska S.A. Na działkach znajduje się niezagospodarowany teren przylegający do linii brzegowej zbiornika elektrowni oraz drogi dojazdowe.

 

Teren zostanie nabyty przez miasto w związku z zamiarem wykorzystania go na cele rekreacyjno-wypoczynkowe poprzez urządzenie odpowiednio przystosowanej infrastruktury.
Tereny położone przy ul. Podmiejskiej

 

Podczas sesji radni wyrazili też zgodę na zamianę nieruchomości pomiędzy Miastem i EDF Polska SA. Spółka zainteresowana była pozyskaniem działek o łącznej powierzchni 3,4681 ha znajdujących się na obszarze samej elektrowni oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Tereny te miasto przekaże w zamian za prawo użytkowania wieczystego i własności nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni 46,7988 ha. Miasto przejmie zatem obszar zbiornika bocznego Pniowiec wraz z przyległym terenem oraz niezagospodarowaną działkę położoną przy ulicy Kuźnickiej (z przeznaczaniem na parking dla samochodów osobowych).

 

Obszar Pniowca wykorzystany zostanie na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Przejęcie tego terenu pozwoli na jego uporządkowanie i odpowiednie przygotowanie, tak by w przyszłym roku można już było z niego korzystać jako z miejsca oferującego ciekawą ofertę rekreacyjną.


 

Nieruchomości, które Miasto przekaże na rzecz EDF Obszar zbiornika Pniowiec Niezagospodarowana działka położona przy ulicy Kuźnickiej

 


Zgodnie z przyjętymi założeniami, Miasto przekaże wstępnie uporządkowany teren prywatnym podmiotom, zainteresowanym prowadzeniem działalności gospodarczej na tym obszarze. Uporządkowanie kwestii własności pozwoli Miastu zatem koordynować działania związane z rozwojem tego terenu:

 

– Infrastruktura w okolicach Morza Rybnickiego powinna zostać uporządkowana tak, by mieszkańcy w jak największym zakresie mogli korzystać z bogactwa i uroków tego terenu. Zapewnienie atrakcyjnych form rekreacji w zakresie spędzania wolnego czasu nad wodą przynosi wielu miastom, takim jak Tychy czy Dąbrowa Górnicza, ogromne korzyści.  Jestem przekonany, że Rybnik także może słynąć z atrakcyjnej oferty rekreacji nad wodą, również w zakresie korzystania z kąpieli w odpowiednio zabezpieczonych zbiornikach. Planowane działania to także szansa dla lokalnego biznesu. Działalność gospodarcza prowadzona w okolicach Zalewu doprowadzi zaś do rozkwitu całego terenu – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.  


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt