Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Piłkarska konferencja prasowa


Klimat piłkarskiej fiesty nie tylko we Francji… sportowe emocje gwarantowane także w Rybniku! We wtorek, 28 czerwca, na terenie w Ośrodku Przygotowań Sportowych Hotel „Olimpia” w Rybniku-Kamieniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem piłkarzy Seleccion AFE Espana.Spotkanie, w którym uczestniczyli: prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz Jarosław Sikora, prezes zarządu miejskiej spółki „Hossa”, było okazją do rozmowy na temat oferty ośrodka dla grup piłkarskich chcących szlifować swoją formę właśnie w Kamieniu.

 

–  Letni sezon zgrupowań i obozów piłkarskich w Kamieniu trwa w najlepsze – drużyny trenują, rozgrywają sparingi oraz uczestniczą w szkoleniach taktycznych, korzystając ze świetnych warunków, jakie oferuje ośrodek. To z jednej strony nawiązanie do chlubnych tradycji ośrodka, który był kiedyś centrum pobytowym dla reprezentacji Polski, z drugiej zaś dobry znak na przyszłość dla Kamienia, którego rozwój ma bardzo duże znaczenie dla całego Rybnika – podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.
Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Seleccion AFE Espana. Fot. W. Troszka

 

Wśród trenujących drużyn w Kamieniu są piłkarze Seleccion AFE Espana – zawodnicy zrzeszeni w ramach Związku Zawodowego przy Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej. Jest to jedna z najważniejszych organizacji opiekujących się piłkarzami zawodowymi w Hiszpanii. Hiszpanie wybrali Kamień na miejsce swoich treningów ze względu na korzystną lokalizację ośrodka, jego rozbudowaną infrastrukturę i możliwość rozgrywania ciekawych meczów sparingowych. Dla piłkarzy Seleccion AFE Espana  pobyt w Kamieniu będzie okazją nie tylko do treningu, ale i pokazania swoich umiejętności selekcjonerom zainteresowanym pozyskiwaniem nowych zawodników dla swoich klubów. Tuż po pobycie w Rybniku Hiszpanie udają się na turniej piłkarski do Pragi.

 Pamiątkowa fotografia przedstawicieli Seleccion AFE Espana z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą oraz zarządem spółki „Hossa”. Fot. W. Troszka

 

Obecnie na terenie ośrodka w Kamieniu trenują piłkarze ekstraklasowego Ruchu Chorzów. W najbliższym czasie w Rybniku pojawią się także inne drużyny seniorskie – Śląski Związek Piłki Nożnej, Górnik Zabrze (I liga), GieKSa Katowice, Odra Opole, ROW 1964 Rybnik, ŁKS (Centralna Liga Juniorów).

 

Ośrodek w Kamieniu jest otwarty także na drużyny dziecięce i młodzieżowe – w Rybniku technikę gry doskonalić będą zawodnicy drużyn: Radomiak Radom, Fun Football Academy (Warszawa), UKS Białe Orły (Warszawa), Stal Stalowa Wola, Fundacja Ruchu Chorzów, UKS Szombierki.

 

Dodatkowo podczas meczów kontrolnych rybnicki ośrodek odwiedzą m.in. ekipy ekstraklasowe – Korona Kielce, Cracovia, Bruk-Bet Termalica oraz drużyny, takie jak: Miedź Legnica, Polonia Bytom, Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

Informacje o treningach można śledzić na bieżąco na profilu Ośrodka Przygotowań Sportowych w Kamieniu w serwisie Facebook - ZOBACZ.

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt