Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Żużlowe święto w Rybniku


Ruszyła sprzedaż biletów na Finał Indywidualnych Żużlowych Mistrzostw Europy czyli Speedway European Championships 2016, które odbędą się w Rybniku 17 września br.O szczegółach wielkiego żużlowego wydarzenia, czekającego nas we wrześniu, opowiedziano podczas środowej konferencji prasowej.

 

Speedway European Championships jest obok Speedway Grand Prix najważniejszym cyklem mistrzowskim w sporcie żużlowym. Wcześniejsze rundy odbędą się w niemieckim Güstrow (16.07), łotewskim Daugavpils (6.08) i rosyjskim Togliatti (20.08). W Rybniku, w czasie ostatniej rundy finałowej, poznamy żużlowego Indywidualnego Mistrza Europy!

 

 „Rybnik z przytupem wraca na sportową mapę żużla” – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Rybnika Piotr Kuczera. „Frekwencja na rybnickim stadionie potwierdza niezbicie, że Rybnik jest miastem żużla, a mieszkańcy są spragnieni zawodów na wysokim poziomie. We wrześniu czekają nas wielkie emocje, wielkie nazwiska i wielkie ściganie. Jako prezydent, jako rybniczanin i jako kibic liczę że zobaczymy kawał dobrego żużla i pewnie w tych oczekiwaniach nie jestem odosobniony .”

 

Co ważne, samym zawodom towarzyszyć będą też dodatkowe atrakcje – zaplanowano m.in. miasteczko kibica, spotkania z zawodnikami, sesję autografową, animacje dla kibiców oraz dostępny dla kibiców trening. Założeniem organizatorów jest by zapewnić kibicom całodniowe atrakcje – zarówno na stadionie jak i wokół niego. Zapowiada się więc prawdziwe żużlowe święto miasta.
Od lewej: prezes ROW Rybnik SA Krzysztof Mrozek, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz żużlowiec reprezentacji Polski Janusz Kołodziej. Fot. L. Tyl

 

 

W zawodach Speedway European Championships Polskę reprezentować będą Janusz Kołodziej, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak oraz reprezentant rybnickiego klubu Grigorij Łaguta. 

 

„Oczywiście mam nadzieję, że w wielkim finale pojedzie reprezentant rybnickiego klubu” – mówi prezes ROW Rybnik SA Krzysztof Mrozek. „Dodam, że obok Grigorija Łaguty, udało nam się wynegocjować z firmą One Sport, jeszcze jedną dziką kartę, do której głównym kandydatem jest Kacper Woryna.”

 

A co o organizacji takiego wydarzenia w Rybniku myśli biorący w nim udział żużlowiec? Janusz Kołodziej odpowiada krótko:„Cieszę, że ten finał odbędzie się właśnie w Rybniku, bo jest tu fajny tor, dobrze się na nim jeździ, a ja generalnie lubię taki rodzaj nawierzchni torów i geometrii. Turniej tutaj będzie strzałem w dziesiątkę.”

 

Karol Lejman, reprezentujący organizatora zawodów czyli One Sport Marketing, podkreślał, że wybór Rybnika na miejsce zawodów  był nieprzypadkowy; „Byliśmy tutaj w ubiegłym roku na Grand Prix Challenge. Zobaczyliśmy wielki potencjał jakim dysponuje to miasto – niesamowita energia, wspaniała publiczność – to podstawowe przyczyny dla których dziś jesteśmy właśnie tutaj.  Wierzymy że uda się zapełnić stadion i pokazać Rybnik z jego najlepszej strony całej żużlowej Europie”.Reprezentujący One Sport Marketing Jan Konikiewicz i Karol Lejman, prezes ROW Rybnik SA Krzysztof Mrozek, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz żużlowiec reprezentacji Polski Janusz Kołodziej. Fot. L. Tyl

 

 

Rybnicki finał finałów będzie transmitowany na żywo przez stację Eurosport.

 

Bilety na imprezę kupić można www.eventim.pl oraz w sklepach Media Markt i Saturn w całej Polsce.

 

Ceny: amfiteatr normalny - 45 zł, ulgowy - 30 zł, trybuna kryta - 100 zł. Są też wejściówki Meet&Greet, które obejmują wejście do parku maszyn przed i po zawodach, program, miejsce parkingowe i upominki od organizatorów (250 zł).

 

Więcej informacji: Speedway European Championships 2016  

 Szczegóły wrześniowych zawodów przedstawiono podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Halo! Rybnik. Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt